Európában a harmadik legnagyobb drágulást mérték a magyar albérletárakban 2010 és az idei első negyedév között

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 313,98 pontos, 0,33 százalékos emelkedéssel, 95 317,22 ponton zárt pénteken.
A részvénypiac forgalma 26,8 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Czibere Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője elmondta: a nap végére enyhült a délelőtti órák óvatossága, a hazai részvényindex kis emelkedéssel, magas forgalom mellett zárta a hét utolsó kereskedési napját.
A vezető részvények közül a Mol erősödése az olajárak emelkedésével lehet összefüggésben, a Magyar Telekom pedig jobban felpörgette sajátrészvény-visszavásárlási programját, ez vihette fel a részvény árfolyamát az elemző szerint.
A Mol 24 forinttal, 0,83 százalékkal 2926 forintra erősödött, 2,6 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 30 forinttal, 0,12 százalékkal 25 760 forintra nőtt, forgalmuk 17,3 milliárd forintot tett ki.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A Magyar Telekom árfolyama 42 forinttal, 2,38 százalékkal 1810 forintra emelkedett, forgalma 4,7 milliárd forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 50 forinttal, 0,49 százalékkal 10 080 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,5 milliárd forintot ért el. A BUMIX 8783,42 ponton zárt pénteken, ez 11,54 pontos, 0,13 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


