Soha nem látott mértékben, csaknem ezer milliárd forinttal nőtt júniusban a magyar háztartások pénzügyi megtakarításainak állománya.
Új fizetési módokon is vásárolhatnak állampapírt a Magyar Államkincstár ügyfelei a WebKincstáron és a MobilKincstáron.
A Magyar Államkincstár ügyfelei a WebKincstáron és a MobilKincstáron már Google Pay vagy Apple Pay fizetési móddal is bonyolíthatnak tranzakciókat. Az új fizetési lehetőség a SimplePay fizetési felületén keresztül érhető el a Bankkártyás, valamint a Pénzszámla és Bankkártyás fizetési módok kiválasztásával - áll a Magyar Államkincstár (MÁK) közleményében.
Eszerint a MÁK megújult online szolgáltatásai egyre népszerűbbek, az ügyfelek a tranzakciók közel 75 százalékát már az internetes felületeken intézik. Az azonnali online számlanyitás tavaly decemberi bevezetése óta több mint 58 ezer új értékpapír-számlát nyitottak a Kincstárban és már minden második számlát online. A WebKincstár és a MobilKincstár felhasználóinak száma meghaladta az 520 ezer főt. A Kincstár szolgáltatásainak fejlesztésekor ügyfeleinek szokásait is alapul veszi és egyre több kényelmi és biztonsági funkcióval látja el a WebKincstár és a MobilKincstár alkalmazásokat.
Címlapi kép: MTI/Balogh Zoltán
-
Letarolták az európai kiskereskedelmet: már minden második megvásárolt termék ebbe a kategóriába tartozik
A saját márkás termékek népszerűsége töretlen.







