Az elmúlt egy évben jelentősen megnőtt a hepatitis A-s megbetegedések száma Magyarországon, miközben a gyermekeknek szánt védőoltás beszerzése egyre több akadályba ütközik.
December 24. és 26-a között 10 677 esetben riasztották a mentőket Magyarországon, a hívások csaknem egyharmada Budapestről és Pest vármegyéből érkezett - tájékoztatta Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs vezetője pénteken
Az esetek között a sok szén-monoxid-mérgezés, közlekedési baleset és tűzeset mellett különféle rosszullétek voltak a leggyakoribbak. Az orvosi ügyeletektől is rendkívül sokan kértek segítséget az ünnep idején, az egységes ügyeleti rendszerben ellátottak száma megközelítette a 22 ezret, a betegek negyven százaléka gyermek volt - olvasható a közleményben.
-
Új AI központú kihívók a csúcsmobilok között: megérkeztek a HONOR legnagyobb újdonságai
A kínai gyártó vadiúj modelljeivel a Samsung és az Apple babérjaira tör. Egy biztos: nem a tudáson fog múlni.
-
Jön a Planet Expo 2026 (x)
Világhírű előadóval és magyar fejlesztésű energetikai innováció bejelentésével indul a Planet Budapest üzleti programja.
Agrárium 2026
Green Transition & ESG 2026
Retail Day 2026
Digital Compliance 2026







