Ez ám az igazi ingatlan-boom Magyarországon: egyre több ilyen épületet húznak fel
Éves összehasonlításban 21 százalékos növekedést a magyarországi ingatlanpiac.
Éves összehasonlításban 21 százalékos növekedést a magyarországi ingatlanpiac.
A nyárra várt újranyitás eredményeként a balatoni és borturizmus beindulása jelentős lendületet adhat.
Vajon kijön a matek?
Idén 18 szálloda átadása várható.
Várhatóan 1,5 milliárd euró befektetés érkezik a magyar ingatlanpiacra 2019-ben.
A munkaerő megszerzése és főleg megtartása ma már komoly kihívást jelent minden cég életében. Nem csoda, hogy az irodákat bérbeadó ingatlanos szereplőknek is az egyik legfontosabb feladatais lett az elmúlt években. De mit tehet a munkakörnyezet azért, hogy boldog és elkötelezett dolgozókkal teljen meg az iroda?
Nem vetné el azt a lehetőséget Magyarországon Dr. Páldi Tamás, hogy az építőipari cégek munkaerőhiányát Távol-keletről érkező vendégmunkásokkal orvosoljuk. A TriGranit HR igazgatójával többek között a régiós országok építőiparának, illetve ingatlanpiacának munkaerő-piaci hasonlóságairól; valamint a munkaerő árának emelkedő trendjéről, és a folyamat piaci hatásairól beszélgettünk.
Valójában mire várnak a fiatalok?
Április 17-én vasárnap már újra is nyithattak az üzletek országszerte.
Akad olyan pláza, ahol a 200 üzletből mindössze 4 tarthatna mérete alapján nyitva.
Az online boltok forgalma tavaly már elérte a 217 milliárd forintot.
A magyar vásárlók 40 százaléka 15 percet, 25 százalékuk több mint fél órát is hajlandó autózni.
Az elmúlt évtizedben hazánkba számos lengyel márka érkezett.
Inkább úgy vásárolunk, mint a lengyelek vagy az oroszok: a nagyon olcsót és a nagyon drágát keressük.
A legmagasabb, gyakran az adott környék átlagos tarifájának többszöröse a kis üzletek fajlagos bérleti díja, a trafiknyitási hullám pedig várhatóan még magasabbra emeli a díjakat.
Egységes utcakép hiányában elveszítheti a külföldi érdeklődőket az Andrássy út, az itteni üzletek értéke a 2008 előtti felére zuhant.
Egyelőre le vagyunk maradva a környező országokhoz képest az online kereskedelem területén, már ami a nagy üzletláncok internetes boltjait érinti. Az okok között elsősorban a magyar piac méretét és a gyenge vásárlóerőt találhatjuk, igaz, az üzletláncok készülnek a piacra lépésre. A Tesco például jövőre indítja online boltját Magyarországon.
Egyelőre nem látszik, hogy mikor és ki fejezhetné be a betontorzóként álló Tópark-projektet, illetve a rózsadombi volt SZOT-szálló átépítését.
Piacra került az ország talán legdrágább lakóingatlanaként is hasznosítható épülete az egykori Hatvany Villa helyén felépített Villa Budapest. Az egyik legimpozánsabbnak megálmodott magyarországi épületet, az eredeti tervek szerint rendezvényközpontot a világ legnevesebb szakemberei is segítettek újraálmodni, melyre a befektető a saját bevallása szerint eddig mintegy 16 évet és 2,5 milliárd forintot áldozott.
A legfrissebb felmérések szerint megállíthatatlannak tűnik az online vásárlás további térnyerése. A jelek szerint a fogyasztók a technikai eszközök iránt érzett vonzalma ellenére az online biztonság miatt érzett aggodalom a virtuális vásárlás legnagyobb akadálya. Leginkább műszaki cikkeket veszünk online.