Az Európai Unió új stratégiát dolgozott ki a kritikus nyersanyagokhoz való hozzáférés biztosítására.
A török központi bank váratlanul 350 bázisponttal 46,0 százalékra emelte a hétnapos repóműveletek kamatát.
A török központi bank váratlanul 350 bázisponttal 46,0 százalékra emelte a hétnapos repóműveletek kamatát csütörtöki kamatdöntő ülésén. Az elemzők arra számítottak, hogy a török központi bank nem változtat a kamaton.
A török jegybank előző három kamatdöntő ülésén, decemberben, januárban és márciusban egyaránt 250 bázisponttal csökkentette az irányadó kamatot. A tavaly decemberi, 2023 februárja óta az első kamatvágást megelőzően a központi bank nyolc egymást követő ülésén 50 százalékon tartotta a kamatot.
A jegybank csütörtöki közleményében kiemelte: az infláció mérséklődött márciusban, azonban a gazdasági mutatók arra utalnak, hogy a belső kereslet meghaladta az előrejelzéseket, ami enyhébb dezinflációs hatásra utal. A döntéshozók hangsúlyozták azt is, hogy szoros figyelemmel követik a globális kereskedelemben felerősödő protekcionizmus dezinflációs folyamatra gyakorolt lehetséges hatásait.
A török központi bank leszögezte: a szigorú monetáris irányvonalat mindaddig fenntartják, amíg az infláció tartós csökkenésével az árstabilitást el nem érik. Ennek megfelelően az irányadó kamatot minden ülésen körültekintően, aszerint határozzák meg, hogy biztosítsák az előre jelzett dezinflációs pálya által megkívánt szigort, figyelembe véve a tényleges és várható inflációt. A török jegybank célja, hogy megteremtse az infláció alaptrendjének mérsékléséhez és az 5 százalékos középtávú inflációs cél eléréséhez szükséges feltételeket.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A török statisztikai hivatal adatai szerint Törökországban 2021 decembere óta a legalacsonyabb szintre, 38,10 százalékra lassult az éves infláció márciusban a februári 39,05 százalékról, az elemzők ezzel szemben magasabb, 38,90 százalékos márciusi éves inflációra számítottak. Márciusban már a tizedik egymást követő hónapban lassul a fogyasztói áremelkedés.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
Megindult az MBH Bank részvények igénylése (x)
A lakossági befektetőket egyszerű folyamat és árkedvezmény is várja a bank részvényigénylésében.
-
Megéri-e a KKV-nak napelembe fektetnie? (x)
Energiaválság és kiszámíthatatlan költségek
-
Szigetüzem egyszerűen: megbízható Pramac megoldások (x)
A stabil energiaellátás ma már nem luxus, hanem alapfeltétel – legyen szó otthonról, vállalkozásról vagy mezőgazdasági telepről.








