Geotechnikai vizsgálatok feltárták, hogy a talaj- és rétegvíz jelenléte a Szentgál és Városlőd-Kislőd közötti pályaszakasz vártnál gyorsabb romlásához vezetett,

Már a budapesti mikro-, kis- és középvállalkozásoknak is rendelkezésére áll az európai uniós forrású KKV Technológia Plusz Budapest Hitelprogram, amely nulla százalékos fix kamat mellett kínál finanszírozást új fejlesztésekre és értéknövelő beruházásokra. A vidéki régiók vállalkozásai már az idei év tavaszától benyújthatják kölcsönkérelmüket a KKV Technológia Plusz Hitelprogram keretében, ősztől pedig azoknak a kkv-knak is megnyílik a lehetőség, amelyek fővárosi székhelyen, telephelyen vagy fióktelepen végeznek technológiai korszerűsítést. A 73,19 milliárd forint keretösszegű budapesti program szintén a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) által kialakított MFB Pont Plusz vállalati hálózaton keresztül, az MBH Bank és a Gránit Bank megkülönböztetett fiókjaiban lesz elérhető.
Október 28-tól igényelhető az európai uniós forrásból megvalósuló, a GINOP Plusz program 1. prioritásához tartozó KKV Technológia Plusz Budapest Hitelprogram (GINOP Plusz-1.4.4-24). A szeptember végén közzétett felhívásnak megfelelően a hitelprogram célja a hazai kkv-k termelékenységének és hozzáadott értékének növelése a technológiai és szervezeti megújítás támogatásán keresztül. A hitelprogram továbbá a mikro-, kis- és középvállalkozások olyan beruházásait támogatja, ahol a vállalkozások rövid- és középtávon bevételt termelő, megtérülő technológiákba fektetnek be, azonban a tőke- és hitelpiaci feltételek akadályozzák számukra a finanszírozást.
A KKV Technológia Plusz Budapest Hitelprogram olyan technológiai korszerűsítést célzó beruházások finanszírozására vehető igénybe, mint például új tárgyi eszközök beszerzése, beleértve az információs és kommunikációs technológiai eszközöket is (ezek a tárgyi eszközök beszerzésén belül legfeljebb 30 százalékban támogathatók). Emellett, új építkezés kivételével lehetőség nyílik ingatlan átalakításra, bővítésre, felújításra és korszerűsítésre, mindezt az összes elszámolható költség legfeljebb 50 százalékáig. A program támogatja elektromos járművek, megújuló energiatermelő eszközök beszerzését is. Ezenkívül 30 százalékban a beruházáshoz kapcsolódó készletek vásárlása, illetve 20 százalékban immateriális javak beszerzése is finanszírozható.
A 73,19 milliárd Ft keretösszegű hitelprogramban a vállalkozások ügyletenként 5 millió és 50 millió forint közötti hitelösszeget igényelhetnek, a teljes futamidő alatt fix, 0%-os kamat mellett. A jelenlegi konstrukciót kizárólag olyan projektekre lehet igényelni, amelyek megvalósítási helyszíne Budapesten bejegyzett székhely, telephely vagy fióktelep.
A fővároson kívüli beruházásokhoz a 155,54 milliárd forint keretösszegű KKV Technológia Plusz Hitelprogramra már idén tavasztól jelentkezhetnek a vállalkozások.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
„Az EU egyik legfelkészültebb hálózatával már a budapesti mikro-, kis- és középvállalkozásokat is támogathatjuk abban, hogy a források gyorsan és hatékonyan a piacra jussanak. A két hitelprogramon keresztül összesen 228,73 milliárd forintnyi keretösszeggel járulhatunk hozzá a magyar kkv-szektor fejlesztéséhez, beruházásainak élénkítéséhez” – mondta Sipos-Tompa Levente, az MFB Zrt. elnök-vezérigazgatója.
A pályázatok benyújtására 2024. október 28-tól nyílik lehetőség, az országszerte megtalálható MFB Pont Plusz vállalati hálózatban, az MBH Bank és a Gránit Bank megjelölt fiókjaiban. Az igényléshez szükséges további információkat és a hitelprogram felhívását a www.mfb.hu oldalon, illetve a www.palyazat.gov.hu oldalon érhetik el az érdeklődők.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Az energiatárolás ideje eljött – Az Ön cége készen áll rá? (x)
Az energiatárolás ma már nem opció, hanem versenyelőny. A PV Napenergia szakértelemmel és jogosultsággal segít megvalósítani.
-
A zsalupiac, mint a nagyberuházások trendmutatója (x)
A nagyberuházásokon használt zsaluk forgalma jól mutatja a piaci trendeket. A Meva dunakeszi regionális logisztikai központja a nyugat-európai kivitelezőket is kiszolgálja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


