Befektetői tőzsdei kereskedés komoly arccal megosztva munkatársával. Eladható. TradingView platform.

Az egész világon megreccsent a tőzsde Trump vámháborús bejelentése után: zuhannak a legnagyobb részvények

2025. április 3. 08:56

Világszerte beszakadtak a tőzsdék Donald Trump szerda esti vámháborús bejelentései után. A Nike, az Apple és a Tesla 7-7 százalékot, az Nvidia 5 százalékot zuhant.

Világszerte beszakadtak a tőzsdék Donald Trump szerda esti vámháborús bejelentései után. Az amerikai cégek jártak a legrosszabbul, de Európa is megzuhanhat a csütörtöki kereskedés folyamán. Az amerikai multinacionális vállalatok részvényei még a meghosszabbított kereskedésben is estek.

A CNBC összeállítása szerint a Nike, az Apple és a Tesla 7-7 százalékot, az Nvidia 5 százalékot zuhant. Ezek a cégek jelentősen ázsiai importra támaszkodnak, a Nike például sok terméket Vietnámban gyártat, ami 46 százalékos vámot kapott. Még nagyobbat ütöttek a befektetők az olyan cégeken, amelyek kifejezetten importárukban érdekeltek, a Five Below 14, a Dollar Tree 11 százalékot esett Trump bejelentése után. A Dow Jones ipari átlagához kötött határidős ügyletek 1,95 százalékot veszítettek, az S&P 500 és a Nasdaq-100 határidős ügyletek pedig 2,68, illetve 3,19 százalékkal alacsonyabb áron forogtak a szerdai zárásra.

Ázsiában a japán piacok sínylették meg a bejelentést, az irányadó Nikkei 225 index 3,24 százalékot, a papírok szélesebb körét lefedő Topix index 3,66 százalékot esett. A hongkongi Hang Seng index mínusz 2,08 százalékot teljesített, míg a szárazföldi Kína CSI 300 indexe mínusz 0,66-ot. Dél-Koreában a Kospi index 0,84 százalékon zárt.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Bankmonitor  |  2026. június 1. 13:34
A Zenga Ingatlan Radar adataiból kiderül, hogy milyen négyzetméteráron hirdetik az ingatlanokat az e...
MEDIA1  |  2026. június 1. 13:23
A program fennállása óta először Budapesten rendezték meg a Siemens Media Award nemzetközi díjátadój...
Kasza Elliott-tal  |  2026. május 31. 18:36
Osztalékot vágott az egyik cégem, és bár számítottam rá, mégis szarul esett. Valamint, és most ennek...
Holdblog  |  2026. május 31. 10:00
Úgy tűnik, a leköszönő kormány beleszámította a költségvetés összerakásába a távozásuk okozta eufóri...
NAPTÁR
Tovább
2026. június 2. kedd
Kármen, Anita
23. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. június 1. 20:32