Sokszor rajtunk is múlik, hogy meglopnak-e minket: erre kell nagyon odafigyelni
Fontos, hogy képben legyünk.
Fontos, hogy képben legyünk.
Kockázatos belevágni.
Tényleg annyira kedvező?
Sokakat átvertek az álhírek - vessünk véget ennek.
Az elmúlt 32 évben 5000 milliárd forinttal kerestek kevesebbet a magyar bankokon a tulajdonosok, mint amennyit a nemzetközi sztenderdek szerint elvárhattak.
Tényleg csak ennyi kell ahhoz, hogy végleg lehúzzák a rolót?
Az magyar bank 30 százalékát adták el.
A ciprusi betétesek esete rávilágított, hogy ha a bankok bajba kerülnek akár a megtakarításunk nagy részét is elveszíthetjük. Kezdetben akár a legkisebb megtakarítások összegéből is elvontak volna, hogy kisegítsék a bajban lévő bankokat, de végül "csak" a 100 ezer euró feletti betéteseknek kell vesztességgel számolnia. Az ügy tanulságain kiindulva az európai szabályozás abba az irányba indulhat el, hogy a bankok bajba kerülése esetén a nagybetétesek is hozzá kell járulni a pénzügyi helyzet rendezéséhez. De ez inkább előrelépésnek tekinthető a megtakarítások védelmében, hiszen eddig a csőd volt az első figyelmeztetés, ami a biztosítással nem rendelkező betétek teljes elvesztését jelentette. De, ami leginkább izgathatja a magyar betéteseket, hogy mit kell tennünk, ha nem akarunk a ciprusiak sorsára jutni?
Aki vasárnap bankautomatából szeretett volna pénzt felvenni Lettországban, nagy valószínűséggel késve érkezett egy Twitter-bejegyzés miatt.
Dr. Pálvölgyi Mátyás június 30-ával leköszön a Generali-Providencia Biztosító operatív elnök-vezérigazgatói posztjáról, hogy több időt szentelhessen a stratégiai feladatoknak mind Magyarországon, mind a Generali PPF Holding közép-kelet-európai régiójában. Az elnök-vezérigazgatói feladatokat 2011. július 1-jével Erdős Mihály, az Igazgatóság stratégiáért és kockázatkezelésért felelős tagja veszi át - közölte a biztosító.
Dr. Farkas Ádámot, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete korábbi elnökét választotta főigazgatónak 5 éves időtartamra ma az Európai Bankhatóság Felügyeleti Tanácsa (Board of Supervisors of the European Banking Authority - EBA). A döntés nyomán első alkalommal kerül magyar szakember egy európai pénzügyi felügyeleti hatóság operatív vezetői pozíciójába. A hatóság 2011 elején kezdte meg munkáját.
Elkészült azoknak a bankoknak a listája, amelyek a pénzügyi válság alatt sem változtattak hitelezési, illetve válságkezelési magatartásukon, nem felelnek meg a Banki Etikai Kódex követelményeinek, attól jelentősen eltérnek. Eszerint a Raiffeisen Bank a Butár Kft-vel, az Aegon, az AXA, a Cetelem, Provident, az Athlon és a Ká-Pé Hitel Zrt. került a feketelistára. Az összeállítást a Banki és Végrehajtási Károsultak Információs Irodája készítette.
Ha a korábban BAR-listára tett ügyfél kifizette az összes tartozását, a banknak - a hitelintézeti törvény szerint - haladéktalanul be kell ezt jelentenie az "adósok feketelistáját" működtető cégnek. Ezt azonban a pénzintézetek számos esetben elmulasztják.
Eddig ők végezték a stressztesztet, most őket tesztelték: 224-ből 10 bankfelügyelő elbukott azon a vizsgán, amelyet az FSA brit felügyelet a bankokat vizsgáló szakemberek körében végzett el annak érdekében, hogy felmérje tudásukat és képességeiket a tőkekövetelmények ismeretétől kezdve a testbeszédig.
Magyarországon a pénzügyi válság igen komplex, hiszen egyszerre van egyfajta adósságválság, bankválság és valutaválság, mely igen összetett módon épül egymásra. Ráadásul egy szinte példa nélküli kedvezőtlen globális világgazdasági környezetben - részben annak következményeként - alakult ki mindez - véli Mosolygó Zsuzsa, az Államadósság Kezelő Központ vezető közgazdásza. A válságkezelési gyógymódok megtalálásában segíthet, ha sorra vesszük azokat a tényezőket, amelyek különösen sebezhetővé teszik Magyarországot. Ezeket nevezhetjük a hazai gazdasági szereplők legfőbb hibáinak, az "eredendő bűnöknek". <br> <br>Az alábbiakban Mosolygó Zsuzsa elemzését közöljük változatlan formában. <br>
Amint arról korábban mi is beszámoltunk, az amerikai hitelkártya kibocsátók és fogyasztóvédők október végén a pénzügyminisztériumhoz fordultak egy javaslattal, ami a hitelkártya-adósok számára tartozás-elengedést tett volna lehetővé. Ezt azonban a szövetségi bankfelügyelet elutasította.
A Bizottság lépéseket tesz annak biztosítása érdekében, hogy hat tagállam végrehajtsa a belső piaccal kapcsolatos uniós szabályokat. A Bizottság eljárást indít Lettország ellen az Európai Bíróság előtt, mivel az elmulasztotta egy társasági joggal kapcsolatos irányelvnek a nemzeti jogrendszerében való végrehajtását. Magyarország ellen is bírósági eljárás indul az egyik tőkekövetelmény-irányelv végrehajtásának elmulasztása miatt. Végül a Bizottság hivatalos felszólításokat küld a Cseh Köztársaság, Hollandia, Lengyelország és Portugália részére a viszontbiztosításról szóló irányelv végrehajtásának elmulasztása miatt. Ezek a felszólítások "indokolással ellátott vélemény" formáját öltik, amely az EK-Szerződés 226. cikkében előírt jogsértési eljárás második lépését jelenti. Ha a Bizottság két hónapon belül nem kap kielégítő választ, az ügyet az Európai Bíróság elé utalhatja - olvasható az intézmény közleményében.
Ernst Welteke, a Német Központi Bank (Deutsche Bundesbank) kínos ügybe keveredett elnöke, valamint az Európai Központi Bank 18 tagú igazgatótanácsának tagja szerdán felfüggesztette elnöki teendőinek gyakorlását - közölte szerda este a Bundesbank. A frankfurti ügyészség vizsgálatot kezdeményezett vesztegetés gyanújával a bankvezető ellen. A német szociáldemokrata-zöld kormánykoalíció a szintén
Ma hozhat határozatot az Alkotmánybíróság Mádl Ferenc köztársasági elnöknek a Lex Szász néven elhíresült törvényről kért előzetes normakontroll ügyében - írja mai számában a Népszabadság. Az új törvény újraszabályozná a PSZÁF működését. Az egyszemélyi vezetés helyett egy szakmai testület, a Felügyeleti Tanács irányítaná a bankfelügyeletet, amelynek elnökét - a miniszterelnök javaslatára - az