A Mol Plugee jelentős árcsökkentést vezetett be az elektromos autók töltésére: május 1-től július végéig 60 forinttal olcsóbban, 159 Ft/kWh áron kínálja az AC töltést...

Nem a Suzuki helyezte forgalomba a legtöbb autót májusban, és ezzel az éves összesítésben is lekerült az első helyről. Bár az S-Cross egyelőre magasan vezeti a modellek 2022-es toplistáját, de a Vitara ezüstérme veszélybe kerülhet. Mutatjuk, melyek most a magyarok kedvenc autói.
Májusban 10 141 autó állt forgalomba Magyarországon, ami 5,2 százalékkal maradt el a tavalyi évi számoktól. A Datahouse friss adatai szerint 2022-ben eddig 47 919 kocsinak adtak ki magyar rendszámot, ami 10,3 százalékkal kevesebb, mint 2021 első öt hónapjában volt.
A 2020-as adatokkal nem igazán érdemes összehasonlítani a mostaniakat, hiszen, bár majdnem 57 százalékos a növekedés két éve májushoz képest, de a magyar autópiac pont abban az időszakban fogott padlót a koronavírus miatti lezárások okán.
Hogy a piac hozni tudja a tavalyi év második negyedéves forgalomba helyezési számait, ahhoz június hónapban majdnem 13 400 autóra kellene magyar rendszámot kiadni. Ehhez azonban valami nagyon nagy csodának kéne történnie: 13 ezernél több autót utoljára 2020 novemberében helyeztek forgalomba itthon. Az első negyedvében egyébként 11 százalékkal kevesebb személyautót helyeztek forgalomba itthon, mint 2021 azonos időszakában.
A legjobb autóhitelek egy helyen: fusd át a Pénzcentrum kalkulátorát!
Ami a gyártók versenyét illeti, májusban igen csúnyán lenyomták a Suzukit, amely csak az ötödik legtöbbet forgalomba helyező márka volt a múlt hónapban, 698 darabbal. Megelőzte a Ford (725), a KIA (899) és a Volkswagen (941) is, a májust toronymagasan nyerő Toyota pedig majdnem ráduplázott "a mi autónkra" 1293 forgalomba helyezéssel.
Sőt a Toyota ezzel a májusi eredménnyel az éves összesítésben is beelőzte a Suzukit az első helyen: jelenleg 6152-5766-ra áll a két japán gyártó meccse. Harmadik helyen a Ford áll 4278 forgalomba helyezéssel, negyedik a VW (3755), de nagy a meccs a KIA-val (3628) ezért a helyért.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
2022-ben ezek a modellek viszik a prímet
Jó, azért van, ami nem változik: a modellek forgalomba helyezési versenyének első két helyén a Suzuki S-Cross és a Vitara áll, öt hónap alatt előbbiből 3233, utóbbiból pedig 2087 kapott magyar rendszámot, úgyhogy egyelőre behozhatatlannak tűnik az S-Cross előnye. Nem ennyire biztos a Vitara helye a toplistán, ugyanis a KIA Ceed 1824 darabbal áll a harmadik helyen és a Toyota Corolla is lőtávolban van 1698 darabbal.
Az ötödik Dacia Duster után (1324 db) eléggé besűrűsödik a mezőny. Ám az feltűnő a top 25-ös listán, hogy egyfelől a Suzuki többi modellje kiszorult onnan, főleg a Swift és az Ignis szokott itt feltűnni. Ellenben a Toyota 5 modellt is delegált, és a Fordnak is 4 bástyája áll.
A másik szembeötlő dolog, hogy a nagycsaládosok autóvásárlási támogatásának slágerautói is kiszorultak a top 25-ből, egyedul a Ford Tourneoból (917) lehet olyat rendelni, amire járhat az állami ingyenpénz. Vélhetően ennek az az oka, hogy a program már jó ideje fut, és a legtöbb jogosult, aki autót vett volna, már élt a lehetőséggel - így az új, 7 személyes-vásárlók táborát csak az idő közben újabb gyereket vállalók erősíthetik.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Az energiatárolás ideje eljött – Az Ön cége készen áll rá? (x)
Az energiatárolás ma már nem opció, hanem versenyelőny. A PV Napenergia szakértelemmel és jogosultsággal segít megvalósítani.
-
A zsalupiac, mint a nagyberuházások trendmutatója (x)
A nagyberuházásokon használt zsaluk forgalma jól mutatja a piaci trendeket. A Meva dunakeszi regionális logisztikai központja a nyugat-európai kivitelezőket is kiszolgálja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


