Július 31-étől a flydubai gépei szerdán, pénteken és vasárnap közlekednek Budapest és Dubaj között.
Csütörtökön ismét több járatot töröltek vagy átirányítottak a dubaji nemzetközi repülőtérről az újabb heves esőzések miatt. A hatóságok a helyieket felszólították, lehetőleg maradjanak otthon.
A légikikötő bejelentése szerint az éjszaka öt érkező járatot irányítottak át, kilenc másik érkező, valamint négy induló járatot pedig töröltek.
Az Egyesült Arab Emírségeket már április közepén rekordmennyiségű, halálos áldozatot is követelő esőzések sújtották, melyek nyomán egyszer már fennakadásokat jelentettek be a világ egyik legforgalmasabb repülőtere forgalmában.
Bár a csütörtökön mért csapadék mennyisége nem éri el a két héttel korábbiét, a hatóságok bejelentették, hogy az iskolákban távoktatásra álltak át, a lakosokat pedig arra kérték, amennyiben megtehetik, otthonról dolgozzanak.
Példátlan geopolitikai mérföldkőhöz érkeztünk: ezen a ponton ér össze az iráni és az ukrajnai háború
Ez a tengeri útvonal a Moszkva és Teherán közötti, egyre szorosabb katonai együttműködés fő ütőerévé vált.







