Szívhatja a fogát, aki a bútorait, háztartási gépeit cserélnél le modernebbre: a KSH szerint ugyanis minden az infláció felett drágult.

Hatalmas taburól rántotta le a leplet Ürge-Vorsatz Diána: pont került az évtizedes dilemma végére
Örök dilemma, hogy milyen fát válasszunk karácsonyra: műanyagot vagy igazit? Ürge-Vorsatz Diána, a Közép-Európai Egyetem professzora, az ENSZ Kormányközi Éghajlatvédelmi Testületének (IPCC) alelnöke 30 év kutatás tapasztalatait összegezte, és választ adott a kérdésre. Az élő karácsonyfa vásárlásával támogatjuk a biogazdaság erősítését, a természet és a talajok helyreállítását, a biodiverzitás helyreállítását, a klíma helyi és országos szabályozását, a csapadék talajainkban való jobb tárolását, az éghajlatváltozást okozó széndioxid tárolását.
Az alelnök szerint környezetvédelmi szempontból egyértelműen a legjobb döntés az élő vágott fa, mely lehetőség szerint minél nagyobb. A Facebookon közzétett posztjában kifejti, hogy még a nem vásárlásnál és gyökeres fenyőnél is sokkal jobb megoldás! Ürge-Vorsatz Diána szerint minél több, minél nagyobb fát vegyünk, és ezt tudományos érvekkel támasztja alá.
Minél több karácsonyfát vásárlunk, annál nagyobb földterületből annál többen élnek meg Magyarországon olyan tevékenységből, ami alapvetően a természetet támogatja és élőhelyet biztosít, a lokális klímát szabályozza, a tárolt széndioxiddal a kibocsájtásainkat mérsékli, a biodiverzitást elősegíti, az aszályt csökkenti, a talajvizet tárolja, élőhelyet biztosít.
A ‘bioeconomy’, vagyis olyan gazdaság, ami alapvetően a természetnek az emberek számára nyújtott szolgáltatásait használja úgy, hogy azokon nem ront, sőt, javítja őket, az nagyon fontos, és támogatni kell, hogy minél több és erősebb legyen az a gazdaság, ami közben a természetet is gazdagítja - fejtette ki, majd hozzátette, persze nem ugyanaz lesz a fenyőültetvény, mint egy ősbükkös, de minden más alternatíva, ami azon a földterületen történhetne gazdasági aktivitás szempontjából, biztosan sokkal rosszabb, márpedig karácsonyfa-ültetvények nem állami kézben lévő Természetvédelmi területek helyén lesznek, hanem magánkézben lévő földterületeken, amiből valamilyen profitot szeretnének (jogosan) termelni. Segítsünk, hogy minél több ilyenen legyen hosszú évekig burjánzó 'erdő', és ez legyen nyereséges nekik - hívja fel a figyelmet.

Kegyetlen lesz a csirkemell, a tej és a tojás bosszúja: erre kell készülni, ha kivezetik az árstopot
Az ársapkák kivezetése 3-5 százalékot dob az élelmiszer-infláción, az árak pedig márciusban tetőzhetnek.
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
A könyv szerzőjét, Zubreczki Dávidot kérdeztük a balatoni fejlesztésekről, a városnézésről, építészetről és hogy mitől lenne élhetőbb Budapest. Interjú.
-
Alapanyagtól a vásárlóig: így áll a fenntarthatósághoz a piacvezető kiskerlánc
A Lidl Magyarország a környezettudatosság mellett érvel.
- Periszkópos objektívvel támadna az új, még drágább iPhone
- Ismét rendkívüli erősségű földmozgás rázta meg Törökországot és Szíriát - térkép, képek
- Újabb akkumulátoros beruházás Magyarországon
- Mindig van lejjebb, de ennek most az autósok nagyon örülhetnek
- Földrengés: Magyarország segítséget ajánlott, Orbán Viktor és Novák Katalin is üzent
- Sorra érkezenek a felajánlások a földrengés utáni mentéshez - videó
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


