0 °C Budapest

Ezért nehéz ma nőnek lenni Magyarországon: ezek a legégetőbb problémák

2018. május 18. 09:32

A Friedrich-Ebert-Stiftung budapesti képviselete Gregor Anikó szociológus és a Závecz Research kutatóintézet közreműködésével felmérést végzett 2017 őszén arról, melyek a legfontosabb, nőket érintő problémák.

A kutatók először fókuszcsoportos interjúkat készítettek szerte az országban, majd az ezeken felvetett problémákat alapul véve 1000 fős kérdőíves vizsgálatot készítettek. Arra keresték a választ, hogy a nőkkel kapcsolatos ügyekkel kapcsolatban a férfiak és nők mit éreznek a legégetőbb valós problémáknak a mindennapi életükben.

Kiderült, általánosságban a magyar embereknek a legkomolyabb problémát a megélhetés (38 százalék), illetve a munkahely és annak hiánya (15 százalék) jelenti - írja az Index. A nőkkel kapcsolatos ügyeket mindössze 2 százaléka említette a válaszadóknak. A kutatók szerint azonban nem arról van szó, hogy a nőket érintő nehézségeket ne érzékelnék a mindennapokban az emberek, hiszen a konkrét kérdésekre már jóval többen említettek ezeket is.

Az első és legsúlyosabb gond a munka és magánélet okozta feszültség, a második helyen a legtöbben a nők és a férfiak közti társadalmi egyenlőtlenségeket nevezték meg, míg a harmadik problémaként a szülés utáni munkaerőpiacra való visszatérést említették. Felmerült a nők elleni erőszak és zaklatás kérdése is.

A tanulmányból kiderül az is, hogy elsődlegesen a nőkre hárul a tartósan beteg (77 százalékban) vagy idős szülő (67 százalékban) gondozása. A felmérés arra is rávilágít,hogy a megkérdezettek a jelenleginél nagyobb segítséget várnának el az állami szolgáltatásoktól, főleg az idősgondozás területén, mivel a fizetős szolgáltatások csak egy szűk társadalmi réteg számára érhetőek el.

JÓL JÖNNE 10 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 10 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 210 218 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 9,97%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank (THM 10,22%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

A teljes cikket itt találjátok.

 

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 2. hétfő
Karolina, Aida
6. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?