Összesen több mint nyolcszáz milliárd forintot, a GDP csaknem 3 százalékát fordította tavaly az állam családtámogatásokra, valamint jövedelempótló és korhatár alatti ellátásokra - írja a Magyar Államkincstár adataira hivatkozva a Világgazdaság.
A családi támogatásokra elköltött, több mint 430 milliárd forintból csak családi pótlékra 335 milliárd forintot folyósítottak. A második legnagyobb tétel, a három éven aluli gyerekek után járó gyermekgondozási segély 60 milliárd forintot emésztett fel.
Azokra a korhatár alatti ellátásokra, amelyeket korábban nyugdíjként, tavaly pedig már szociális ellátásként folyósítottak, 280 milliárd forintot fordított az állam.
Brutális vagyonon ül a 100 leggazdagabb magyar: ennyi pénze van Mészáros Lőrincnek, Csányi Sándornak
Egy év alatt 14 százalékkal, 12 579 milliárd forintra nőtt a száz leggazdagabb magyar vagyona







