A nyugdíjas szervezetek szerint az ország jövőjét meghatározó alkotmányos kérdésekről csak széles körű társadalmi egyeztetés után lehet dönteni
Egyre több magyar nyugdíjas dönt úgy, hogy visszatér a munka világába: 2019 végén már 6 ezerrel többen dolgoztak, mint egy évvel korábban. A munkaerőpiac pedig tárt karokkal várja őket, egyre több olyan álláshirdetés van, amelyik kifejezetten nekik szól.
Mivel még mindig óriási problémát jelent a munkaerőhiány, számos program indul a foglalkoztatás növelésére. Elsődleges cél, hogy az álláskeresőket, a közfoglalkoztatottakat és az inaktívakat juttassák munkához, hiszen ők adják a munkaerő-tartalék döntő részét. Egyre több nyugdíjas dolgozik: a tavalyi év végén mintegy 110 ezren vállalnak munkát nyugdíj mellett, ami 6 ezerrel több, mint 2018 végén - mondta Bodó Sándor, a Pénzügyminisztérium (PM) foglalkoztatáspolitikáért és vállalati kapcsolatokért felelős államtitkára. A közérdekű nyugdíjas szövetkezeteknél pedig tavaly január és szeptember között több tagi jövedelem keletkezett, mint 2018-ban, működésük első teljes pénzügyi évében.
Lehetőség? Az van!
A dolgozó magyar nyugdíjasok több mint 60 százaléka végez valamilyen fizikai munkát: 59,9 százalékuk könnyű, 1,6 százalék pedig nehéz fizikai melósként egészítette ki az ellátmányát az Eurostat adatai alapján. Érdekesség, hogy a dolgozó nyugdíjasok csupán 5,9 százaléka végez álló munkát, míg ülőmunkában 32,5 százalék dolgozik.
És nem csak lehetőségük van a nyugdíjasoknak munkába állni, hanem kifejezetten nagy a kereslet rájuk.
A KSH legfrissebb adatai alapján az átlagnyugdíj összege havi 120 910 forint volt 2018-ban, ehhez képest jó pénzeket is meg lehet keresni, akár az átlagnyugdíj dupláját is.
JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 105 965 forintos törlesztővel a Raiffeisen Bank nyújtja (THM 10,35%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank (THM 10,39%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Négyórás takarítóként, 80 ezer forintot lehet keresni, ételfutárként 8 órában nettó 190 ezer forintot. Akinek pedig érettségije és jogosítványa is van, és ezeken kívül érez magában annyi erőt, hogy napi 8 órában dolgozzon, az betanított munkásként havi nettó 240 ezer forintot is megkereshet a nyugdíj mellett.

De keresnek idősebb embereket könnyű fizikai munkára is, például kertészeket, gázszerelőket, mosogatókat, sofőröket.
-
Több mint 4400 termék árát csökkentette tavasszal a dm (x)
Miközben a drogériákban sokan még mindig azt érzik, hogy „minden drágább”, a dm tavasszal látványosan belenyúlt az árakba.

-
Öreg autók, dráguló piac: komoly tartalék van még a magyar lízingpiacban (x)
Jelentős növekedési potenciált lát a magyar autó- és lízingpiacban Hanczár Zsolt, az idén 35 éves, piacvezető Euroleasing Zrt. gépjármű-értékesítési igazgatója.
-
Rosalia Borpiknik: óriás nyárindító kerti parti a Ligetben (x)
A Rosalia Borpiknik június 4–7. között ismét benépesíti a Városligetet: borok, pezsgés és nyári hangulat vár a Vajdahunyad vár mögött.







