double exposure of city with row of coin stack with growth stock chart and graph progress report for business investment finance banking and money saving concept.

Itt az MNB friss kamatdöntése: tényleg lassít a jegybank

2022. május 31. 14:15

50 bázisponttal 5,9%-ra emelte az alapkamatot kedden az MNB Monetáris Tanácsa, vagyis jelentősen lassítottak az eddigi havi 100 bázispontos tempón - írja a Portfolio.

Többször utalt arra a jegybank, hogy lassíthat az eddigi havi 100 bázispontos alapkamat-emelési tempón. éppen ezért nem meglepetés, hogy kedden a Monetáris Tanács csak 50 bázispontot emelt, 5,9%-os alapkamatról döntött.

A mai döntésnél sokkal fontosabb lesz csütörtökön a jegybank egyhetes betéti tendere, hiszen akkor határoznak majd az irányadó kamatról, ami jelenleg 6,45%-on áll. Akár már a ma délután háromkor megjelenő közleményben, illetve az alelnök háttérbeszélgetésén tehetnek utalást, mi várható két nap múlva. 

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. augusztus 24. 20:52
A távozók egy új lap indítására készülnek, amit azzal indokolnak, hogy a kekva rendszer megszüntetés...
Bankmonitor  |  2026. augusztus 24. 15:47
Hiába vezeted évek óta ugyanannál a banknál a számládat, a hosszú ügyfélmúlt nem írja felül a pénzin...
Holdblog  |  2026. augusztus 24. 08:50
A memóriarészvények 2026-ban egyszerre váltak az AI-boom sztárjaivá és a spekuláció egyik leglátvány...
Kasza Elliott-tal  |  2026. augusztus 21. 18:33
A MARA miatt szoktam nézegetni a Bitcoint, és most úgy látom, hogy vége van egy nagy korrekciónak. E...
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 25. kedd
Lajos, Patrícia
35. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?