Súlyos dolgot titkoltak a magyar hatóságok: veszélyesebb a levegő itthon, mint eddig tudtuk?
Szakértői becslések szerint az útjainkon közlekedő gépjárművek legszennyezőbb 10 százaléka okozza a szennyezés 60 százalékát.
Szakértői becslések szerint az útjainkon közlekedő gépjárművek legszennyezőbb 10 százaléka okozza a szennyezés 60 százalékát.
A köhögés, torokkaparás, allergia egyre több gyermeket érint, az orvosok várótermei tele vannak fiatal betegekkel.
Az emberiség számára a légszennyezettség jelenti a legnagyobb egészségügyi kockázatot - becslések szerint világszerte minden kilencedik haláleset ennek a számlájára írható.
Az IQAir jelentése szerint a világ 100 leginkább légszennyezett városa közül 99 Ázsiában található.
Közzétették a legrosszabb légszennyezési értékeket mérő állomások listáját: a nitrogén-dioxidból például Várpalotán az érzékelt mennyiség meghaladta az éves határértéket 2022-ben.
A területhasználat és a légzőszervi, valamint szív- és érrendszeri megbetegedések kialakulásában is szerepet játszó porszennyezés vizsgálták magyar kutatók.
A klímaváltozás és a légszennyezés hatására súlyosbodhatnak a különböző neurológiai betegségben, demenciában vagy például migrénes fejfájásban szenvedő betegek tünetei.
A felmérésben résztvevő 131 ország közül csak 13 teljesíti az Egészségügyi Világszervezet levegőminőségre vonatkozó irányelveit.
Körvonalazódik már a terv, amely alapján az Unió 2030-ra nullára csökkentheti a káros kibocsátásokat. De még bőven van tennivaló.
A korábban kifogásolt minőségű Oszlár és Hernádszurdok levegője is elfogadhatóra változott, ezzel minden mérőállomáson elfogadható a levegő minősége.
Többfelé javult a levegőminőség, jelentette az NNK kedden. Az adatok alapján csökkent a szálló pot miatti légszennyezettség.
A téli időszakban, fűtésszezonkor az ország légszennyezettségének mintegy 83-85 százalékáért felelős a lakossági fűtés.
A szakértők kiemelték, hogy a légszennyezés kérdése régóta kiemelten vizsgált terület az Európai Környezetvédelmi Ügynökség tevékenységében.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) hétfői adatai szerint már csak a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Putnokon veszélyes a levegőminőség.
Az ország nagy részén kitisztult a levegő, de helyenként továbbra is magas a légszennyezettség a szálló por miatt.
Nyíregyházán, Sajószentpéteren, Kazincbarcikán és Putnokon veszélyes a levegőminőség. Miskolc és Várpalota levegőjét egészségtelennek minősítette az NNK.
Nyíregyházán és Sajószentpéteren veszélyes a levegőminőség. 10 településen pedig egészségtelen a levegő minősége.
Az Egészségügyi Világszervezet legutóbb 2006-ban tett közzé ajánlásokat arról, hogy milyen határértékeket célszerű bevezetni az egészségünkre leginkább ártalmas légszennyező anyagokra.
Egy új kutatás rámutatott arra, hogy a levegő minősége és a demencia kialakulása kapcsolatban áll egymással. Mit tehetünk agyunk egészségének megőrzése érdekében?
A szennyező járművek betiltása legalább 23-36 százalékkal is csökkentheti a szálló por és a nitrogén-dioxid szennyeződést.