Letaglózó lehet a fantasztikusnak hitt 2025-ös évből: jövőre már megindulhat a befagyott magyar gazdaság?
Németh Dávid, a K&H vezető elemzője szerint az idei évre várható 0,5%-os növekedés után gyorsulásra lehet számítani 2026-ban.
Németh Dávid, a K&H vezető elemzője szerint az idei évre várható 0,5%-os növekedés után gyorsulásra lehet számítani 2026-ban.
A Világbank rontotta a 2025-ös globális gazdasági növekedésre vonatkozó előrejelzését.
A nemzetközi hitelminősítők jelentősen rontották Magyarország gazdasági kilátásait, mindössze 0,7-1,5 százalékos növekedést prognosztizálva 2025-re.
A Fitch Ratings megerősítette Magyarország BBB szintű adósbesorolását stabil kilátással.
A régiós országok közül Lengyelország 3,7, Bulgária és Horvátország egyaránt 3,1 százalékos éves növekedést ért el.
A stagnálás és infláció kettős problémája a korábbi gazdasági modell kifulladásának jele.
2024-es előrejelzésében az Erste 0,5% százalékos javulást várt a magyar gazdaság teljesítésével kapcsolatban, 2025-re pedig 2 százalékos növekedést vártak.
Magyarország oktatási és egészségügyi közkiadásai jelentősen elmaradnak az európai átlagtól, és az elmúlt évtizedben a közép-kelet-európai régión belül is hátracsúszott az ország.
Két év alatt több mint 2500 milliárd forintos veszteséget hozott össze az MNB. A forint gyengülésén ugyanakkor nagyot kaszált a jegybank.
Magyarország bruttó hazai termékének volumene 2025 I. negyedévében a nyers adatok szerint stagnált.
A regisztrációs adóból származó bevétel az első négy hónapban csupán az éves előirányzat negyedét érte el.
A beruházások ösztönzésére a kormány több programot is elindított.
A beruházások csökkenéséhez a legnagyobb mértékben a feldolgozóipar, valamint a szállítás, raktározás járultak hozzá.
Májusban a fogyasztók és a cégek is kissé pesszimistábbak lettek áprilishoz képest.
Az Európai Bizottság tavaszi gazdasági előrejelzése szerint Magyarország gazdasági teljesítménye jelentősen elmarad a régiós versenytársaktól.
Annak ellenére sem ül hamarabb tárgyalóasztalhoz a munkavállalói és munkaadói oldal, hogy az első negyedéves GDP-adatok kimondottan csúnya meglepetést okoztak.
Magyarország 2024-ben rekordmagas kamatkiadásokkal szembesült, ami az Európai Unióban egyedülállóan a GDP 5%-át tette ki.
Minden eddiginél korábban adta le ma a kormány a következő évi költségvetési tervet, amit a hivatalos átvétel után hamarosan tárgyalni kezdhet az Országgyűlés.
Bod Péter Ákos: Magyarországon már jó ideje nem több, hanem jobb munkahelyre lenne szükség – amely termelékenyebb, és kevésbé van kitéve konjunkturális ingadozásnak.
A KSH jelentős mértékben felülvizsgálta a korábbi GDP-adatokat, ami összességében kedvezőtlenebb képet fest a magyar gazdaság teljesítményéről.