Óriási bajban a magyar gazdaság: akkorát zuhant, mint sehol máshol az EU-ban
Magyarország a leggyengébb gazdasági teljesítményt mutatta az Európai Unióban 2023 harmadik negyedévében, 0,7 százalékos GDP-csökkenéssel negyedéves alapon
Magyarország a leggyengébb gazdasági teljesítményt mutatta az Európai Unióban 2023 harmadik negyedévében, 0,7 százalékos GDP-csökkenéssel negyedéves alapon
Magyarország gazdasági növekedése a következő években elmaradhat a kormányzati várakozásoktól az OECD előrejelzése szerint.
A Fitch szerint Magyarország kiemelkedik a régióban, mivel egyedüliként rendelkezik negatív hitelminősítői kilátással.
A Költségvetési Tanács elnöke szerint több kockázata is van a nemrég benyújtott, jövő évi büzdsé tervezetésre.
Nagy Márton: már az idei év végén pozitív növekedési számokra számíthatunk, jövőre pedig 3,4%-os GDP-növekedés várható.
Általában arról esik szó, hogy mekkora kiesést jelent egy munkaszüneti nap, pedig vannak nyerő ágazatok is. Például a vendéglátás.
A kormány előrejelzése szerint 2025-ben 3,4 százalékos GDP-növekedés várható, ami jelentős javulás lenne az idei alacsony szinthez képest.
Leginkább a munkabér-emelkedések lassuló ütemén, vagy egyenesen a béremelés elmaradásán érezhetjük meg, ha az ország gazdaság technikai recesszióba kerül.
Az idei év harmadik negyedévében a legfrissebb adatok szerint az Intrum fizetőképességi indexe alig egy százalékkal csökkent, így lényegében 12,5-ös értéken stagnált.
A gazdaság teljesítménye a jelek szerint keresztülhúzza a minimálbéremelési terveket, amelyek 10% vagy afölötti növekedésről szóltak 2025-re.
Nem akar fellendülni a fogyasztás, ami a többi szektor alulteljesítése mellett igen rosszat tesz a GDP-nek.
Azzal, hogy a harmadik negyedéves GDP-adatok is csökkenést mutattak, Magyarország ismét technikai recesszióba került.
2024 III. negyedévében a gazdaság teljesítménye 0,7%-kal csökkent a 2023. III. negyedévihez képest.
GDP, turisztikai és ipari termelői adatok érkeznek a jövő héten. Végre kiderülhet, növekedő pályára állt-e a magyar gazdaság.
A magyar osztályzatot a másik két hitelminősítő is a befektetési kategóriában, de az S&P osztályzatánál eggyel jobb, "BBB/Baa2" fokozaton tartja nyilván.
Dubaj gazdaságát a légi közlekedés hajtja, amely 2023-ban 631 ezer embernek biztosított munkát, és a közel-keleti metropolisz GDP-jének 27 százalékát adta.
Már jó ideje látszik az a tendencia, hogy az üzleti racionalitás visszaszorulása és a rossz gazdaságpolitikai döntések következtében folyamatosan csökken az európai versenyképesség.
Varga Mihály szerint jövőre a fogyasztás és a beruházások lesznek a növekedés motorjai, továbbá kivezetésre kerülhet néhány kisebb adónem is.
Nagy Márton szerint idén 1,5% körül lehet a növekedés. A miniszter beszélt az infláció megállításáról, megfizethető lakhatásról és AirBNB moratóriumról is.
Idén várhatóan 1,6 százalék körül alakul a GDP-növekedés, amit a vártnál gyengébb külső kereslet és a beruházások csökkenése indokol.