Szenzációs, mire bukkantak a göcseji patak forrásvidékén: a kutatók is csodájára jártak
Egy kevéssé ismert patak forrásvidékén bukkantak rá a fokozottan védett balkáni hegyiszitakötő új állományára, amely hazánk legnagyobb testű szitakötőfaja.
Egy kevéssé ismert patak forrásvidékén bukkantak rá a fokozottan védett balkáni hegyiszitakötő új állományára, amely hazánk legnagyobb testű szitakötőfaja.
„Pokoli” egy pókkal futott össze a HelloVidék egyik olvasója a minap saját, Pest megyei kertjében. Le is fotózta a különös, sárgás-zöldes szőrös lábú példányt, és elküldte szerkesztőségünknek, hátha kiderül, pontosan mivel akadt dolga.
Egyre nagyobb területeken terjed Magyarországon a kaukázusi medvetalp, amely érintésre is súlyos égési sérüléseket, extrém esetben akár vakságot is okozhat.
Tudtad, hogy a nagy kócsag majdnem eltűnt Magyarországról a 19. században, mert nemesek kócsagtollas süvegben parádéztak? Most nászruhában tündökölve hódítják vissza a nádasokat.
Invazív vörös mocsárrák jelent meg a Balatonban és a Velencei-tóban, amely rákpestist terjeszt és veszélyezteti az őshonos rákfajokat, valamint infrastrukturális károkat okozhat.
Aggasztó hírek érkeztek: vörös mocsárrák bukkant fel a Balatonban és a Velencei-tónál is. A látványos, de veszélyes rákfaj a hazai élővilágot fenyegeti.
Hosszú évek hanyatlása után örömteli fordulat következett be Vasban: ismét gyarapodni kezdett a megye egyetlen fokozottan védett ürgepopulációja.
Látványos, de annál veszélyesebb inváziós faj terjed a dél-alföldi homokvidéken – figyelmeztetnek a szakemberek. Az ásotthalmi tanyavilágban már egy egész előkertet elfoglalt a kivadult kaktusz.
A tatabányai Csónakázó-tóban újabb idegenhonos teknősfajt azonosítottak.