Évtizedes vita oldódhat meg Magyarország és Szlovákia között: új élet kezdődik a térségben
Az elmúlt hónapokban intenzívvé váltak a tárgyalások Magyarország és Szlovákia között a bősi erőmű kérdésében:
Az elmúlt hónapokban intenzívvé váltak a tárgyalások Magyarország és Szlovákia között a bősi erőmű kérdésében:
Európa a napenergia jelentős bővülését tapasztalja, de az erős víz- és nukleáris energia piac is hozzájárult a túltermeléshez.
Magyarországon kevés városban oldják meg a lakossági fűtést geotermikus energiával. Megnéztük, hogy megy ez az úttörőnek számító Izlandon.
Az Európai Parlament jóváhagyása után egy lépéssel közelebb került a törvényerőre emelkedéshez a jogszabály, hogy új és felújított épületekbe integrálják a napelemes rendszereket.
Hamarosan Borsod és Heves vármegyékben két lehetséges helyszínen, Sajóivánka és Markaz községek térségében már megkezdődtek a kutatófúrások.
A már meglévő, 50 kW feletti napelemes rendszerek az eddig soha meg sem közelített 3000 megawattot is felülteljesítették 2024. március 20-án.
Még nem tudják, mi okozza a szivárgást, ezért inkább leállítják az erőművet.
12 évig tárolták, de nem megy tovább: a nyílt vízbe engedik a fukusimai erőmű radióaktív vizét. Az eljárás 330 évig is tarthat.
Idén már 61 órában is negatívba fordult az áram piaci ára, azaz a termelők fizettek annak, aki átveszi tőlük az energiát.
A Duna vízhőmérséklete az erőmű mérési szakaszánál elérte a 29,72 Celsius-fokot.
Az erőmű az egyik legnagyobb biogáztermelő kapacitással rendelkezik a kelet-közép-európai régióban.
A két új tiszaújvárosi blokk évente átlagosan 5.200, míg a mátrai 3.800 GWh villamos energiát termelhet majd.
A miniszter az előadásában megerősítette azt is, hogy három CCGT gázerőművet fog megépíteni a kormány 2028-ig, egyet a Mátrai Erőmű mellett.
Nagy baj lehet a támogatásokkal, ha a kormány nem lép valamit a szélerőmávek korlátozásában.
A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal az ellátásbiztonság érdekében folyamatosan felügyeli az erőművek tevékenységét.
A kormány növelné a mátrai erőmű áramtermelését, azonban komoly problémát jelent, hogy az utóbbi évtizedekben a kőszénbányák nagy részét bezárták, vájárok pedig ma már alig vannak.
A zaporizzsjai nukleáris erőmű ügyében legutóbb az orosz ENSZ-nagykövet szólalt meg
Tanulmány készült arról, hogyan segíthet az átlagember is spórolni a földgázzal - így nem kell majd télen aggódnunk.
Továbbra is dinamikusan nőtt a gáztüzelésű erőművek termelése. Márciusban ismét extrém változékonyság jellemezte a villamosenergia piacokat.
Előbb a Fővárosi Törvényszék, majd – immár jogerősen – a másodfokon eljáró Kúria is elutasította a Nitrogénművek halasztásra vonatkozó kérését.