Béremelés 2025: ennyivel emelkedhet a fizetése annak, aki többet keres, mint a minimálbér
Czomba Sándor, a foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár bemondta: dinamikus lesz a bérnövekedés. Jól jegyezd meg: D.I.N.A.M.I.K.U.S!
Czomba Sándor, a foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár bemondta: dinamikus lesz a bérnövekedés. Jól jegyezd meg: D.I.N.A.M.I.K.U.S!
A bruttó átlagkereset 2024. január-augusztus között 634 ezer forintot tett ki, 14%-kal magasabb értéket, mint egy évvel korábban.
A fogyasztást jelenleg a reálbérek dinamikus növekedése táplálja, de a gyenge gazdasági környezet a bérnövekedés ütemét is visszafoghatja,
A bruttó átlagkereset 628 800 forint volt, 13,1%-kal haladta meg az egy évvel korábbit.
Óriási versenyt folytatnak a munkavállalók kegyeiért Nagy-Britannia legnagyobb boltláncai.
Az infláció bár tavaly év végére 1 számjegyűvé karcsúsodott, a boltokban továbbra is mélyen a zsebünkbe kell nyúlni. Nem is vásárolunk sokat, és ez nem is biztos, hogy változni fog.
A vármegyei adatok ugyan nem ezt tükrözik, ám sok magyar számára álom a KSH által meghatározott bérnövekedési átlag. És az is, hogy az infláció ne egye meg a fizetéseket.
Az infláció miatt a reálbérmutató tavaly szeptember óta a negatív tartományban mozog.
2022 negyedik negyedévében 1630 forint volt a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére egy, közel 7 ezer fő béradatait feldolgozó elemzése szerint.
Az infláció további gyorsulása miatt az év hátralévő részében a reálkeresetek tempója további lassulást mutathat. Azaz a fizetések vásárlóereje gyengülhet.
A középvezetők körében is meghaladta a 10 százalékot az átlagos bérnövekedés,már 1550 forint felett jár a fizikai átlagórabér.
A keresetek emelkedése áprilisban is dinamikusan folytatódott és a szűkös munkaerőkínálat az év hátralevő részében is további béremeléseket kényszeríthet ki a munkáltatókból.
A jelenlegi átlagórabér 10,4 százalékkal haladja meg a 2021 hasonló időszakában tapasztalt értéket.
A vártnál lényegesen kedvezőbb első negyedéves GDP-adatok következtében 1,1 százalékponttal 7,7 százalékra javult az idei GDP-növekedési előrejelzés.
Az idei első negyedévben 1388 forint volt a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére. Ez 5 százalékkal haladja meg a tavalyi 1326 forintos szintet.
Megállapodott a 2020-as bérfejlesztésről a Spar Magyarország Kereskedelmi Kft. és a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ). A megegyezés értelmében továbbra is megmarad a Spar Hűségprogram. Újdonság a 13. havi juttatás rendszerének kibővítése, valamint az, hogy az eddig elérhető dolgozói vásárlási kedvezmény a KASZ kezdeményezésére február 1-től 10 százalékra emelkedik. A bérfejlesztést a vállalat kizárólag saját forrás felhasználásával valósítja meg.
Míg a munkavállalói oldal a két szám¬jegyű emelésben látja a jövőt, addig a munkáltatók a kormány aktívabb szerepvállalását és a szociális hozzájárulási adó év eleji csökkentését akarják.
2019-től több változás is történt a béreket érintő közterhek és kedvezmények szabályozásában. Az előírások megfelelő alkalmazásával lényegesen csökkenthető a vállalatok bérköltsége, alternatív juttatások bevezetésével pedig növelhető a munkavállalók elégedettsége.
A beruházások növekedése jelentős, ez húzta fel az idei GDP-növekedést, de a háztartások fogyasztása is jelentős volt, ez pedig a nagyobb mértékű bérkiáramlásnak köszönhető. Elemzők szerint a bérnövekedés idén is 10 százalék fölött lehet.
Itt a friss inflációs jelentés.