Egyetlen döntéssel borulhat az évek óta vitatott balatoni beruházás. A veszprémi kormányhivatal ugyanis elutasította a balatonföldvári Nyugati strandra tervezett kikötő engedélykérelmét.
Egyre furcsább részletek derülnek ki a tihanyi vízszennyezés kapcsán. Bár egy sérült csövet már kicseréltek, és a vízminőség javult, a közműszolgáltató szerint nem ez a cső okozta a nyári problémát - írja a 24.hu
A nyár végén Tihanynál komoly vízszennyezést észleltek, ami miatt még a Somosi szabadstrandot is be kellett zárni. A szennyezés forrásaként először egy eltört szennyvízcsövet azonosítottak, melyet két hónap elteltével cseréltek ki, és ezután jelentős javulás mutatkozott a vízminőségben.
A közműszolgáltató, a Dunántúli Regionális Vízmű Zrt. azonban közölte, hogy a csőcserének nem volt köze a nyári szennyezéshez. A probléma forrása egy, a Kastélyszálló mellett futó szennyvízfőnyomó cső volt, amely a telek gondnokának jelzése után került a középpontba.
A szennyezésre elsőként a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet figyelmeztetett. Vasas Gábor, az intézet vezetője, szeptember végén jelezte, hogy sürgős beavatkozásra van szükség a további károk megelőzése érdekében. A helyzet ekkorra vált országos üggyé.
Végül október elejére sikerült megszüntetni a szennyezést, miután a kormányhivatal és a DRV kicserélte a törött csövet. A laborvizsgálatok megerősítették, hogy a szennyezés megszűnt, és a fürdési tilalom okafogyottá vált, így a tó ismét tiszta, és használható.
-
Karácsonyi bevásárlás: miért éri meg a Lidl mellett dönteni az ünnepek előtt?
Az ünnepi készülődés mindenkitől sok energiát és alapos tervezést igényel, ezért a Lidl célja, hogy az idei karácsonyi bevásárlást a vásárlók egyszerűen és egy helyen intézhessék.
-
Közeledik a síszezon, féláron is elérhető a Gránit Bank Platinum kártya: 50 milliós, síelésre is érvényes utasbiztosítás jár hozzá
Európa sípályáin nagyjából minden tizedik síelő szenved kisebb-nagyobb balesetet egy-egy szezonban.
-
Ez a cég ott lát lehetőséget, ahonnan más menekül: bevásárolták magukat egy borsodi zsákfalu baromfifeldolgozójába
A Pi-Pi Kft. a Demján Sándor Tőkeprogram segítségével korszerűsíti az üzemet.
-
Elektromos 4x4 városban, országúton, terepen: hol jön ki az előnye?
Mit is nyújt a négykerék-hajtás a mindennapokban az autósok számára?
-
Változó karácsonyi kosár: spórolnak a magyarok, de a menüre nem sajnálják
Egy kutatás szerint továbbra is kiemelt fontosságú az ünnep, de sokan szűkebb kerettel gazdálkodnak, visszafogják az ajándékköltést, és a megfizethető meglepetések felé fordulnak.
-
Évente tízmilliárdokat lopnak el a csalók hazai bankszámlákról – Kiderült, ki a legkönnyebb célpont
Becslések szerint 2,6 millió magyar változtatott online vásárlási szokásain, miután átverték vagy csalás célpontja lett, 40%-uk emiatt kevesebbet vásárol a neten.
-
Zsalutrend: számít a felhasznát anyagokba épített energia (x)
Fókuszban a karbonsemlegességhez hozzájáruló, csekély ökológiai lábnyommal rendelkező és igazolt adatokkal kínált építőanyagok. Ezek között rendhagyó egy 25 éves zsaluinnováció a Mevától.
-
Önálló digitális transzformációs terület a Rossmann-nál (x)
Dedikált csapattal indult el a digitális transzformáció a Rossmann Magyarországnál, az új, önálló területet Fürjes Ádám, a vállalat eddigi webshopvezetője irányítja.
-
A vásárlói élmény és az értékteremtés kéz a kézben jár az Ecofamily üzleteiben (x)
Az elmúlt években látványosan átalakultak a fogyasztói igények: a vásárlók ma már nem csupán termékeket keresnek, hanem olyan márkákat és üzleteket, amelyekkel azonosulni tudnak és amelyek valódi értéket képviselnek.








