A csapadékzóna lassan gyengül, de összességében továbbra is több helyen lehet kisebb eső, havas eső, havazás.
Több etapban zúdul le az eső ezen a héten: széldzseki, esernyő, sapka, sál, de még gumicsizma is kellhet
Hétfő estétől kedd hajnalig nagyrészt fátyolfelhős idő várható, helyenként köd kialakulhat. Főként az északkeleti, keleti részeken hajnalra, reggelre rétegfelhőzet képződhet. A ködös, rétegfelhős tájakon szitálás előfordulhat. A délies szél a délnyugati részeken megélénkül, néhol erős lökések is lehetnek, másutt mérsékelt vagy gyenge marad a légmozgás - írja honalpján az Országos Meteorológiai Szolgálat. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 10 és 16 fok között alakul, a hidegre hajlamos, szélcsendes helyeken ennél pár fokkal alacsonyabb értéket is mérhetünk.
Kedden a réteges felhőzet az Északi-középhegység és Sopron térségében maradhat meg legtovább, másutt a látási viszonyok javulását követően szűrt napsütésre számíthatunk, majd nyugat felől mindenütt beborul az ég. Késő délutánig, estig csak néhol fordulhat elő gyenge eső, szitálás, ezt követően viszont már egyre több helyen várható csapadék. A délies szél megélénkül, helyenként meg is erősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 19 és 25 fok között valószínű, de a tartósabban felhős tájakon ennél pár fokkal hűvösebb marad az idő.
Szerdán a front összefüggő, vastag felhőzete a déli órákban a keleti országrészt is elhagyja. Mögötte gyengén és erősen felhős területek, időszakok egyaránt várhatók. A nap első felében többfelé, majd szórványosan valószínű eső, zápor, esetleg zivatar is kialakul. Sokfelé megélénkül, néhol időnként megerősödhet a nyugati szél. A minimum-hőmérséklet 10 és 15, a maximum-hőmérséklet 14 és 22 fok között várható, délkeleten a magasabb értékekkel.
Csütörtök hajnalban pára-, ködfoltok képződhetnek. Nappal közepesen vagy erősen felhős időre számíthatunk, majd éjjel beborul az ég. Napközben szórványosan valószínű eső, zápor, esetleg egy-egy zivatar, éjszaka már sokfelé hullhat csapadék. A déli, délnyugati szelet többfelé élénk, néhol erős lökések kísérhetik. A hajnali 6, 13 fokról 14 és 22 fok közé emelkedik a hőmérséklet, északkeleten lesz a hűvösebb, délen az enyhébb idő.
Pénteken eleinte jobbára borult lesz az ég, napközben azonban nyugat felől fokozatosan felszakadozik, csökken a felhőzet. A nap első felében sokfelé valószínű eső, zápor, esetleg egy-egy zivatar. Akár jelentős csapadék is hullhat. A nap második felében egyre keletebbre helyeződik a csapadék. A délnyugati, majd nyugati, északnyugati szél sokfelé megerősödik. Hajnalban 7, 15, a délutáni órákban 12, 19 fokot mérhetnek, a tartósabban csapadékos vidékeken lesz a hűvösebb idő.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Szombaton változóan felhős időre számíthatunk. Szórványosan előfordulhat eső, zápor. Hajnalban helyenként pára, köd is lehet. Több helyütt megélénkül, néhol időnként megerősödhet a déli, délnyugati szél. A minimum-hőmérséklet 4 és 11, a csúcsérték 14 és 21 fok között alakul.
Vasárnap a pára, köd, illetve a rétegfelhőzet a szélvédett részeken hosszabb ideig megmaradhat, fátyolfelhők is lesznek, de hazánk nagy részén kisüt a nap. Számottevő csapadék nem valószínű. A déli, délnyugati szelet többfelé élénk, néhol időnként erős lökések kísérik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 5 és 11, a legmagasabb nappali hőmérséklet 14 és 21 fok között várható.
Kimondta a budai luxushotel igazgatója: A vendéglátás régi működési modellje fenntarthatatlanná vált
Budapest turizmusa egyszerre küzd az Airbnb árnyomásával, a prémium vendégkör lassú érkezésével.
-
Több mint 22 milliárd forintot takarítottak meg a magyarok tavaly a Lidl Plus-al
A magyar vásárlók 85%-a minden vagy majdnem minden vásárlásnál használja a hűségkártyáját vagy mobilalkalmazását, míg mintegy 60%-a több programot is aktívan igénybe vesz.
-
Új AI központú kihívók a csúcsmobilok között: megérkeztek a HONOR legnagyobb újdonságai
A kínai gyártó vadiúj modelljeivel a Samsung és az Apple babérjaira tör. Egy biztos: nem a tudáson fog múlni.
-
Jön a Planet Expo 2026 (x)
Világhírű előadóval és magyar fejlesztésű energetikai innováció bejelentésével indul a Planet Budapest üzleti programja.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







