A fiatalok körében a viselhető fizetési megoldások ismertsége szinte teljes körű.
Megszólalt a bankkártyás visszaélés ügyében a Budapest Bank. A pénzintézet vizsgálata szerint is ATM-eknél történhetett a lenyúlás.
A csalás részleteiről IDE KATTINTVA olvashatsz bővebben.
A Budapest Bank a Pénzcentrumot arról tájékoztatta, hogy bankkártya-adatlopás történt, ahol nem a bankokban tárolt adatokhoz fértek hozzá, hanem ATM-eken elhelyezett külső eszközökkel lopták el kártyák adatait. Ez egyébként több hazai nagybank kártyait érintheti.
A pénzintézet állítása szerint részben a gyors intézkedésnek köszönhetően sikerült igen korán felismerni a visszaélést és megakadályozni, hogy tömegessé váljon. Néhány tucat ügyfelüket érinti ez az eset, mindösszesen 1,1 millió forint értekben.
Egyetlen ügyfelet sem ér anyagi kár, a kártyaszabályzatnak megfelelően visszatérítik nekik az őket ért veszteséget a könyvelést követően a mai es holnapi napon.
JÓL JÖNNE 2 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 42 386 forintos törlesztővel a Raiffeisen Bank nyújtja (THM 10,35%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank (THM 11,29%-ot) és a MagNet Bank (THM 11.68%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Az ügyfeleknek azt javasolják, hogy vegyenek igénybe mobilbanki szolgáltatást, amely réven nem csak, hogy a tranzakciókról kapott értesítő SMS-ekből időben észlelhetnek hasonló incidenseket, hanem a mobilbankon keresztül saját maguk is megakadályozhatják a további visszaéléseket a kártya limitjük ideiglenes megváltoztatásával.
-
Sörkülönlegességek és fesztiválhangulat: tizedszer jön a Belvárosi Sörfesztivál (x)
Ha szerinted a nyár legjobb programjai már véget értek, érdemes még egyszer benézned Budapest belvárosába. 2026. szeptember 1. és 6. között tizedik alkalommal rendezik meg a Belvárosi Sörfesztivált.







