Májusban az Európai Unió 19 országában csökkent a munkanélküliség az egy évvel korábbihoz képest. A legnagyobb javulást a balti országok érték el, akik igen magas, 20 százalék körüli munkanélküliségi rátáról indultak, de az élbolyban van Magyarország, Németország és Szlovákia. Néhány országban viszont tovább romlott a munkaerő-piaci helyzet, köztük jellemzően az adósságválsággal küszködő országokban, de Bulgáriában és Szlovéniában is.
Mind az Európai Unióban, mind az eurózónában csökkent átlagosan a munkanélküliség májusban az egy évvel korábbihoz képest, de az előző hónaphoz képest az átlagok változatlanok voltak. Az egyes tagállamok között viszont nagy eltérések mutatkoznak.
Legalacsonyabb a munkanélküliség Hollandiában (4,2%) és Luxemburgban (4,4%), legmagasabb pedig Spanyolországban (20,9%) és Lettországban (16,2%) volt.
Az unió 19 tagállamában csökkent a munkanélküliség. Legnagyobb mértékben Észtországban és Lettországban, de azt is tudni kell, hogy ezen országok tavaly 20 százalék körüli munkanélküliségi rátával küzdöttek, és bőven van még hová javulnia munkaerőpiacuknak, ha a válság előtti szintet nézzük. Őket követően "holtversenyben" három ország következik 1,2 százalékpontos csökkenéssel: Magyarország, Németország és Szlovákia.
Az Eurostat statisztikája szerint Magyarországon 2011 májusában 10 százalék volt a munkanélküliségi ráta. A KSH nemrég publikált statisztikája szerint viszont 2011. március-május átlagában ez az arány 11 százalék volt. Az Eurostat megjegyzi még, hogy a május végi első becsléshez képest 1,3 százalék-kal csökkentették a rátát Magyarország esetében, ami jórészt a munkaerő-felmérés eredményeinek és szezonális hatásoknak köszönhető. A kétféle statisztika közötti különbség az alkamazott módszertanok eltéréséből adódik.

Tovább romlott viszont a munkaerőpiac helyzete az adósságválsággal leginkább sújtott országokban, így rohamtempóban gyarapodik a munkanélküliek száma Görögországban. Nőtt a munkanélküliség Bulgáriában és Szlovéniában is.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 221 733 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank ahol 6,71%, az UniCredit Banknál 6,78%, az Ersténél 6,82, míg a CIB Banknál 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
-
Az egészségbiztosítással megelőzhetjük a bajt és megőrizhetjük az egészségünket (x)
A megfelelő egészségbiztosítás nemcsak anyagi védelmet nyújthat, hanem az egészségügyi ellátások megszervezésében és finanszírozásában is segítséget adhat.







