Thomas Tuchel, az angol válogatott szövetségi kapitánya fontolgatja, hogy a 2026-os világbajnokságon a cserejátékosok az öltözőben maradjanak a szélsőséges hőség miatt.
Brutál vérfürdő az amerikai tőzsdén, és Trump még tetézi is: súlyos kijelentést tett az elnök
Az amerikai tőzsdéken a 2020-as koronavírus-válság óta nem látott zuhanás következett be Donald Trump vámháborús intézkedései miatt. Az S&P 500, a Nasdaq és a Dow Jones is jelentős veszteségekkel zárt, különösen a külföldi beszállítókra támaszkodó vállalatok részvényei estek nagyot. A piaci hangulatot tovább rontotta Trump optimista nyilatkozata, amelyre a tőzsdék még meredekebben zuhantak.
Az amerikai tőzsdéken a 2020-as koronavírus-válság óta nem tapasztalt mértékű zuhanás következett be: mindhárom vezető index jelentős veszteséggel zárta a napot Donald Trump elnök vámháborús lépései miatt - írja összegzésében a Portfolio.
Az S&P 500 4,84%-kal (274,38 ponttal), a Nasdaq 5,97%-kal (1 050,44 ponttal), míg a Dow Jones 3,98%-kal (1 679,39 ponttal) esett a mai kereskedés során.
A befektetők szinte minden részvénytől szabadultak, különösen azok a cégek szenvedtek súlyos veszteségeket, amelyek nagymértékben támaszkodnak külföldi beszállítókra. Kiemelten rosszul teljesített például a Nike (-14,4%), a Boeing (-10,5%) és az Apple (-9,32%).
A piaci hangulatot tovább rontotta, hogy Donald Trump elnök derűlátó kijelentéseket tett, miszerint „minden jól alakul”, és a piacok hamarosan fellendülnek – ezt követően a tőzsdék még nagyobb mértékben estek.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
„Nagyon jól mennek a dolgok” – idézte Trumpot a CNBC. „A piacok virágozni fognak. A részvények emelkedni fognak. Az egész ország szárnyal majd” – tette hozzá az elnök, aki szerint intézkedései révén eddig összesen 7 billió dollárnyi külföldi befektetés érkezett az Egyesült Államokba. „Meglátják, milyen jó lesz ez. Az országunk virágozni fog” – zárta gondolatait Trump.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
Megindult az MBH Bank részvények igénylése (x)
A lakossági befektetőket egyszerű folyamat és árkedvezmény is várja a bank részvényigénylésében.
-
Megéri-e a KKV-nak napelembe fektetnie? (x)
Energiaválság és kiszámíthatatlan költségek
-
Szigetüzem egyszerűen: megbízható Pramac megoldások (x)
A stabil energiaellátás ma már nem luxus, hanem alapfeltétel – legyen szó otthonról, vállalkozásról vagy mezőgazdasági telepről.








