Ez lehet a következő évtized csúcsbefektetése: tényleg nagyot szakíthat, aki korán száll be?
Egyre inkább érdemes hosszútávú befektetésekben gondolkodni. Ezek lehetnek a jövő legjobbjai!
Egyre inkább érdemes hosszútávú befektetésekben gondolkodni. Ezek lehetnek a jövő legjobbjai!
Az előrejelzések szerint 2030-ra 329,17 milliárd dollárnyi értéket képvisel majd az autóipar ezen területe, amikor évente mintegy 12,21 millió önvezető járművet fognak gyártani.
Alaposan leteszteltük, mire képes a Full Self Driving rendszer, és azt is megnéztük, mit tud a csúcskivitelű Model 3-as, ami 3,3 másodperc alatt futja a 0-100-at.
A Műegyetem tanszékvezetője szerint először az autópályákon terjednek majd el az önvezető autók
Exkluzív interjú a Bravogroup Holding vezérigazgatójával.
Igencsak jó évet zárt tavaly Elon Musk cége, a Tesla.
Óvatos becslések szerint is mintegy 22 ezer informatikus hiányzott a magyar munkaerőpiacról 2019-ben, és ezt a szektort még a koronavírus-járvány sem tudta visszavetni. Éppen ellenkezőleg, a világválság számos területen nyitott új lehetőségeket az IT-sok számára, hiszen nyilvánvalóvá vált, hogy a jövő kihívásait csak a technológia segítségével lesz képes legyőzni az emberiség. A digitális gazdaság már most közel minden ötödik magyarnak biztosít munkát, ez az arány pedig minden bizonnyal robbanásszerű növekedést mutat majd a következő évtizedben, ahogy egyre többen, egyre szélesebb körben alkalmazzák a legújabb technológiákat mindennapi feladataik során. Milyen kompetenciákkal vértezzük fel magunkat most, ha 10 év múlva is labdába szeretnénk rúgni a munkaerőpiacon?
Itt vannak a szakértők tanácsai a téligumikról.
Sokan nem tudják pontosan, hogy miben is jobb az új technológia, mint elődje.
Az uniós közúti halálesetek száma 2001 és 2019 között több mint a felével csökkent, ami nagy mértékben köszönhető a fejlett vezetéstámogató rendszer elterjedésének.
Ha nem is az élbolyban.
Egy zalai pályán folyik a magyar önvezető járművek fejlesztése: a HelloVidék megnézte, hogy haladnak a projektek.
Újautó vásárlásakor sokan elvesznek a különböző extrák rövidítésének tengerében.
A módszer közel 100%-os.
Az ok: koronavírus-válság.
A vezetés kemény munka.
Magyarországon az álláshirdetések száma drasztikusan, átlagosan 70 százalékkal csökkent a legjobban sújtott iparágaknál, de bizonyos szektorok, mint az online értékesítés, a logisztika, a digitális iparágak szereplői itthon és a globális piacokon is nagy arányban növekednek. A versenyképes vállalati szektor fejlődésének kulcsa, hogy a lehető leggyorsabban a legmegfelelőbb emberek csatlakozzanak a cégekhez, a kellően flexibilis munkavállalók pedig a krízisben is új lehetőségeket találhatnak. Ha a toborzás leáll, az a versenyképes szektorokban szinte azonnali munkaerőhiányt eredményez.
Lássuk, mit mutatnak a grafikonok!
"Az informatika a jövő, csak ez egy nagyon széles fogalom..." - mondta el a Pénzcentrumnak adott interjújában Horváth Zoltán, az ELTE Informatikai Karának dékánja. A tanszékvezető egyetemi tanárral beszélgettünk többek között az egyetemi képzés és a kódoló iskolák által nyújtott képzés közötti különbségről; a programozás jövőjéről; a szakma felhígulásáról; az egyszerű kódolok helyettesíthetőségéről; valamint arról is, hogy a diákokat akár milliós állásajánlatok is várhatják, ha befejezik tanulmányaikat. Interjú
Az év során számtalan olyan foglalkozással találkoztunk, melyeknek létezéséről addig fogalmunk sem volt, ugyanakkor tűntek is el szakmák, szinte fénysebességgel. De van pár egészen meghökkentő foglalkozás, amely dacolva az idő szavával, stabilan áll koroktól függetlenül.