4 °C Budapest

Dübörög az építőipar: még a munkaerőhiány sem érződik

Pénzcentrum
2016. február 12. 08:30

Bár az építőiparban is hiány van a jó szakemberekből, a mélypontról meginduló lakásépítések ellenére idén ez még nem fog gondot jelenteni - írja a Magyar Idők.

Bár az építőiparban is hiány van a jó szakemberekből, a lassan meginduló lakásépítések ellenére idén ez még nem fog gondot jelenteni.

A kormányzati intézkedések hatására nagyobb számban megkezdődő lakásépítésekhez van elegendő szakmunkás erre az évre

- mondta Koji László, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) elnöke.

Az építési szakszövetség elnöke szerint igazán nagy számban egy-két év múlva kezdődhetnek el a beruházások. Az új uniós pénzügyi ciklus nagyobb horderejű építési beruházási célú közbeszerzéseit ugyanis csak az idén írják ki nagyobb számban, mindezek tehát 2017-re és 2018-ra jelentenek majd kiemelkedően sok munkát az építőipar szereplőinek.

A szakszövetség elnöke fontosnak nevezte, hogy az építőipar sokkal hatékonyabban dolgozzon, jobb anyagokkal, minőségi kéziszerszámokkal és gépi berendezésekkel. Ezek biztosítása, valamint a szakmunkások magasabb bére összességében azt jelenti, hogy

az építőipari vállalkozások 10-15 százalékkal többért vállalnak majd el munkákat.
NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
legacykft  |  2025.12.12 17:12
Mostanában egyre több helyen futok bele a felvásárlásba, mint témába. Szervezetfejlesztőként és magá...
hrdoktor  |  2025.12.10 11:10
A leggyakoribb fertőző betegségek egyike az influenza, amellyel kapcsolatban számos tévhit kering a...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
laskainelli  |  2025.11.13 08:15
Sokan élik meg azt a frusztráló érzést, hogy a párkapcsolatuk mintha egyhelyben toporogna. Nincs nag...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 13. szombat
Luca, Otília
50. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. december 13. 08:56
Agrárszektor  |  2025. december 13. 10:32