10 °C Budapest

Félmilliárdos adócsalás: luxusautókkal trükköztek

MTI
2013. december 3. 14:32

Bűnszervezetben elkövetett adócsalással vádol az ügyészség egy tízfős társaságot, amelynek tagjai importált, nagy értékű gépjárművek forgalmazásával foglalkoztak, de azok után több mint félmilliárd forint általános forgalmi adót nem fizettek be - hangzott el kedden a vádirat ismertetésekor a Szegedi Törvényszéken.

A csoport több mint 300 gépjárművet értékesített 2009 és 2011 között.

A vádirat több mint egyórás ismertetésén elhangzott: a tíz vádlott 2009-től olyan bűnszervezetben vett részt, amelyben több gazdasági társaságot működtettek. A csoport az Európai Unió országaiból, elsősorban Németországból beszerzett, használt gépjárműveket valótlan tartalmú számlázások közbeiktatásával úgy tüntetett fel, mintha azok - egyébként valós gazdasági tevékenységet nem folytató - magyarországi cégeken keresztül kerültek volna be Magyarországra.

Az Európai Unióból importált termékek után az első magyarországi értékesítést terhelő áfabevallási és -befizetési kötelezettségnek ténylegesen egyik gazdasági társaság sem tett eleget, és az értékesítést terhelő befizetendő áfát nem vagy nem a valóságnak megfelelően tüntették fel. A járműveket ezután továbbértékesítették.

Az ügyészség szerint a vádlottak tevékenységükkel 2009-2011-ben 588 millió forint kárt okoztak a költségvetésnek, ebből mintegy 400 millió forint megtérült.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

A vádlottakat bűnszervezetben, folytatólagosan elkövetett adócsalás bűntettével, magánokirat-hamisítás vétségével és a számvitel rendjének megsértése bűntettével vádolja az ügyészség.

A tárgyalás várhatóan februárban folytatódik a vádlottak meghallgatásával.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
hrdoktor  |  2025.12.03 14:08
Az év végi időszak gyakran jár a szokásosnál nagyobb munkahelyi terheléssel. Ha azonban sikerül jól...
legacykft  |  2025.11.25 17:46
Vajon miért érezzük azt olyan gyakran, hogy két külön világ között próbálunk lavírozni? Hogy a munka...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
laskainelli  |  2025.11.13 08:15
Sokan élik meg azt a frusztráló érzést, hogy a párkapcsolatuk mintha egyhelyben toporogna. Nincs nag...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 5. péntek
Vilma
49. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?