5 °C Budapest
Voting box and election image,election

Hírek érkeztek a romániai magyarokról: ez várhat rájuk a választás után

2024. december 3. 10:30

Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke a Kossuth rádióban beszélt arról, hogy a magyar párt tárgyalásokat folytat a kormányra kerülésről a szociáldemokratákkal és a liberálisokkal.

Nemrég tartották a parlamenti választásokat Romániában, és mint ahogyan arról nemrég mi is beszámoltunk, a Szociáldemokrata Párt szerezte a legtöbb szavazatot a választáson, 26%-kal. A magyarság etnikai pártja, az RMDSZ sem szerepelt rosszul, 6,45 százalékos eredménnyel jutott a parlamentbe. A párt vezetője, Kelemen Hunor a Kossuth Rádióban nemrég azt mondta, hogy "jó eséllyel kormányra kerülhet az RMDSZ Romániában".

A Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) arra számít, hogy a szociáldemokratákkal és a liberálisokkal együtt kormányzati többségük lehet a romániai parlamentben, de a nagykoalíció lehetőségét sem zárja ki. Az elnök elmondta, fokozta a szavazókedvet és a mozgósítást az is, hogy a parlamenti mellett elnökválasztást is tartanak Romániában.

Az interjú végén ugyanakkor a pártelnök hozzátette:

Ha nem tudunk a népességcsökkenésre jó választ adni, akkor teljesen fölöslegesen ülünk a parlamentben meg a kormányban

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

- fogalmazott Kelemen Hunor.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 6. szombat
Miklós
49. hét
December 6.
Mikulás
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. december 5. 20:31