25 °C Budapest
Woman checking shopping list on her mobile phone in the grocery store. Mid-adult woman buying groceries in a supermarket.

Végleg eldőlni látszik az árstop sorsa: drágulásra készülhetnek a magyar vásárlók júliustól?

2023. június 21. 11:59

A Pénzcentrum értesülései szerint nem fogják kivezetni az élelmiszerárstopot június 30-ával. Forrásainkat meglepte a döntés, mivel úgy gondolták, hogy az intézkedést "kiváltják" a kötelező akciók, illetve a júliustól induló árfigyelő rendszer.

Nem fogják kivezetni az élelmiszerárstopot június 30-ával - értesült több iparági forrástól is a Pénzcentrum. Arról nincsenek információk, hogy ezúttal milyen időtartamra hosszabbítaná meg az intézkedést a kormányzat. Forrásainkat meglepte a döntés, mivel úgy gondolták, hogy az intézkedést "kiváltják" a kötelező akciók, illetve a júliustól induló árfigyelő rendszer.

Az ügy kapcsán kerestük Vámos Györgyöt, az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkárát, de a szakember nem kívánt nyilatkozni a kormánnyal folytatott tárgyalásokról.

Mint megírtuk, a kormány ma tárgyal arról, hogy meghosszabbítja-e az árstopot, amely jelenleg kilenc élelmiszert érint, és a döntést még a napokban közölniük kell. Gulyás Gergely a hétfői kormányinfón is azt mondta, a kormány a következő ülésén dönt az árstopok meghosszabbításáról. Arról nem esett szó a tájékoztatón sem, hogy ha hosszabbítanak, akkor meddig lesz érvényben a korlátozás.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. május 21. csütörtök
Konstantin
21. hét
Május 21.
Szeged napja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?