Az indiai legfelsőbb bíróság felszólította az amerikai az üdítőital gyártó Coca-Cola és Pepsi céget, hogy tüntessék fel a termékek pontos összetevőit egy nyilatkozatban.
A felszólítás azután érkezett, hogy egy tanulmány jelent meg arról, hogy a kólákban növényvédő szer komponensét találták. A vállalatoknak 4 hetük van arra, hogy a válaszokat eljuttassák a bíróságra. Az felszólítás közhasznú per a következménye, mert az üdítőkben különböző káros anyagokat találtak.
A két cég összesen 11 termékében találtak veszélyes anyagokat. Az ügyészek azt szeretnék elérni, hogy teljesen betiltsák az indiai piacon monopolhelyzetet élvező amerikai gyártók termékeit. A gyártók tiltakoznak, mondván, hogy számukra a legfontosabb a vásárlók elégedettsége, és termékeik színvonala a világ minden részén megegyezik és megfelel a nemzetközi fogyasztóvédelmi szabályoknak.
-
Nem az AI veszi el a munkánkat (x)
Viszont az fogja eldönteni, ki marad talpon
-
Három és fél évtized fejlődés: így lett megkerülhetetlen szereplő a SPAR (x)
Idén 35 éves a SPAR Magyarország - három és fél évtized alatt a vállalat az ország egyik legnagyobb élelmiszer-kereskedelmi szereplőjévé vált.
-
Itt akadnak el a kisvállalkozások – mi segíthet a továbblépésben? (x)
Sok vállalkozás nem az indulásnál, hanem a növekedés során akad el. A Visa She’s Next program mentorai mondják el, mi áll a háttérben és mi hozhat fordulatot.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








