A csődeljárásról szóló törvény friss rendelkezései szerint a felszámolási eljárás megindításához az adósnak legalább egymillió forint tőketartozással kell rendelkeznie.
Eredményes volt a felszámolás alatt lévő hőgyészi Gróf Apponyi Kastélyszálló értékesítésére kiírt második pályázat, az egyetlen ajánlattevő 800 millió forintnál többet ajánlott az ingatlanért - közölte a pályázat csütörtöki eredményhirdetése után a felszámolóbiztos.
Az öt és fél hektáros parkban álló 6469 négyzetméteres ingatlant 1,6 milliárd forintos irányáron hirdették meg, a nyertes cég az irányár ötven százalékánál nagyobb összeget ajánlott - mondta Barát Józsefné, aki sem a pontos összeget, sem a cég nevét nem közölte.
Az első kiírásban az irányár 1,8 milliárd forint volt. Az MTI információja szerint a kastélyszállót egy fővárosi ingatlanhasznosító társaság vásárolja meg. A felszámolóbiztos hozzátette: a nyertes cég a pályázati kiírással egyezően vállalta, hogy turisztikai céllal hasznosítja a létesítményt.

Barát Józsefné tájékoztatása szerint a Hermelin Termál Kastélyszálló Zrt.-vel szemben a nyilvántartott hitelezői igény mintegy 1,25 milliárd forint, ebben azonban vitatott követelések is vannak. Utalt arra: jelenleg kérdéses, hogy a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium egy összegben visszakéri-e a kastélyszálló indulásakor nyújtott állami támogatást, vagy méltányolja azt, hogy a felszámolás alatt lévő cég a vállaltakat nagyobb részt teljesítette, és az ingatlan továbbra is turisztikai jelleggel működik tovább.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A Hermelin Termál Kastélyszálló Zrt.-vel szemben 2010. augusztus 23-án indult felszámolási eljárás. A négycsillagos, 31 szobás kastélyszálló, amely 2001-ben a Széchenyi-terv 200 millió forintos támogatásával nyitotta meg kapuit, 2010. augusztus óta nem fogad vendégeket. A Napi Gazdaság korábbi információja szerint a zrt. tartozásállománya már 2010-re elérte a 800 millió forintot.
-
Karácsonyi bevásárlás: miért éri meg a Lidl mellett dönteni az ünnepek előtt?
Az ünnepi készülődés mindenkitől sok energiát és alapos tervezést igényel, ezért a Lidl célja, hogy az idei karácsonyi bevásárlást a vásárlók egyszerűen és egy helyen intézhessék.
-
Közeledik a síszezon, féláron is elérhető a Gránit Bank Platinum kártya: 50 milliós, síelésre is érvényes utasbiztosítás jár hozzá
Európa sípályáin nagyjából minden tizedik síelő szenved kisebb-nagyobb balesetet egy-egy szezonban.
-
Ez a cég ott lát lehetőséget, ahonnan más menekül: bevásárolták magukat egy borsodi zsákfalu baromfifeldolgozójába
A Pi-Pi Kft. a Demján Sándor Tőkeprogram segítségével korszerűsíti az üzemet.
-
Elektromos 4x4 városban, országúton, terepen: hol jön ki az előnye?
Mit is nyújt a négykerék-hajtás a mindennapokban az autósok számára?
-
Változó karácsonyi kosár: spórolnak a magyarok, de a menüre nem sajnálják
Egy kutatás szerint továbbra is kiemelt fontosságú az ünnep, de sokan szűkebb kerettel gazdálkodnak, visszafogják az ajándékköltést, és a megfizethető meglepetések felé fordulnak.
-
Gesztenye-feldolgozó, pizzéria, repülőgyár, fémipari vállalat - négy cég, négy iparág és azonos kihívások (x)
Az E.ON sikeres hazai kkv-kal közös együttműködésben mutatja be, hogyan tud segíteni egy energiaszolgáltató a cégek versenyképességében.








