2 °C Budapest

Újra indul az autós forgalom a Margit hídon

Pénzcentrum
2010. november 3. 10:32

November közepétől újra megindulhat az autós forgalom a Margit hídon. A napokban visszakerülnek a helyükre a sínek és a vezetékek, november 8-tól pedig a villamosok is közlekedhetnek már a létesítményen. A személygépkocsik a tervek szerint egy sávon hajthatnak majd fel a hídra- írja a Napi Gazdaság.

Azonban a munkálatok ez után is folytatódni fognak. A díszkorlátok, a Zsolnay-borítású aluljárú, a kandeláberek és a korrózióvédelmi munkálatok még hátravannak. Nem beszélve a kerékpárút kialakításáról, aminek a tervét még meg sem kapta a kivitelező a fővárostól.

A híd felújítási költsége áfa nélkül 20,8 milliárd forintba kerül és várhatóan 2011 júniusára lesz teljesen kész.  A szakemberek szerint több tényező együttes hatása drágította folyamatosan a beruházást. A villamospályák áthelyezése, a statikus alátámasztások, a kétszeri felvonulás mind költségnövelő tételek voltak.


 

NAPTÁR
Tovább
2026. április 10. péntek
Zsolt
15. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. április 9. 20:58