A vancouveri téli olimpiára érkezők közül heten kértek menedékjogot Kanadában, közülük négyen magyarok. A kanadai bevándorlásügyi miniszter úgy fogalmazott, Magyarország problémává válik a kanadai bevándorlási és menekültügyi rendszer számára - írja a Népszabadság.
Havonta több száz magyar állampolgár folyamodik Kanadában menedékjogért, azonban 97 százalékuk később visszavonja kérelmét, amire Jason Kenney bevándorlásügyi miniszter sem tud magyarázatot mondani. Annyi azonban bizonyos, hogy Magyarország lassan Kanada első számú forrás országa a menedékkérelmek tekintetében.
Oka lehet a kérelem visszavonásának az is, hogy a menedékkérők ezek után is munkavállalási engedélyt, segélyt és más szociális juttatásokat kaphatnak. Richard Kurland bevándorlási ügyekre szakosodott jogásza szerint a magyarországi menedékkérők nagy többsége roma közösségből való, és elsősorban az egészségügyi ellátás, az oktatás, illetve más szociális szolgáltatások miatt érkeznek Kanadába.
A magyar állampolgároknak jelenleg nincs szükségük vízumra ahhoz, hogy beutazhassanak Kanadába, amin a kormány egyelőre nem is kíván változtatni.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


