Lázár: praxisonként 3 milliót kapnak a fogorvosok

2017. november 30. 19:06

Túl vagyunk a 105. Kormányinfón. Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter többek között arról beszélt, hogy a közellátást végző fogorvosok 3 millió forint támogatást kapnak, valamint szóba jött az is, hogy 1990 óta nem látott csúcsra ért a foglalkoztatás, és a közfoglalkoztatottak számának csökkenése mellett dolgoznak egyre többen.

Túl vagyunk a 105. Kormányinfón. Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter kiemelte, 1990 óta nem látott csúcsra ért a foglalkoztatás, és a közfoglalkoztatottak számának csökkenése mellett dolgoznak egyre többen. Arról is szó esett, hogy a közellátást végző fogorvosok praxisai 3 millió forintos támogatást kapnak, ez összesen 7,6 milliárd forintba fog kerülni a költségvetésnek.

Érdekes, hogymiközben Lázár a Kormányinfón azt mondta, nem tudni, lesz-e 2018-ban nyugdíjprémium, úgy fogalmazott, az éves gazdasági eredmény határozza meg, hogy tudunk-e Erzsébet-utalványt vagy nyugdíj-prémiumot biztosítani, addig csütörtökön Balog Zoltán sajtótájékoztatóján jelentette be, a kormány arra számít, hogy jövőre tovább erősödk a gazdaság, "négy százalék felé tud növekedni", és szeretnék, ha ennek a hatását is éreznék az idősek.  Közölte, ezért a 2018-as költségvetésbe már betervezték, hogy a jövő év végén is fizetnek nyugdíjprémiumot; erre több mint 32 milliárd forintot különítettek el.

Címlapfotó: Illyés Tibor / MTI

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
hrdoktor  |  2026.07.08 07:32
Ön is evett már olyankor, amikor nem is volt éhes, és csak az unalmán vagy a rosszkedvén, esetleg a...
legacykft  |  2026.06.30 20:33
Az előző írásomban arról írtam, hogy a vezető nem egyszerűen döntéseket hoz, hanem jelentést ad anna...
laskainelli  |  2026.06.29 15:40
Mindannyian vágyunk a biztonságra, a szeretetre és arra, hogy érvényesítsenek minket. Vannak azonban...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. július 12. vasárnap
Izabella, Dalma
28. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. július 11. 19:19