13 °C Budapest

7 százalékkal több álláshirdetés került fel a netre

MTI
2012. december 19. 13:32

Az év utolsó három hónapjában csupán 7 százalékkal nőtt a feladott álláshirdetések száma az előző negyedévhez képest, amelyben 14 százalék volt a bővülés. Hasonló a tendencia az ingatlanhirdetések piacán is, egyedül a gépjárművek esetében volt érzékelhető a korábbi negyedévhez hasonló növekedés - derül ki az Apród.hu negyedéves felméréséből.

A közlemény szerint az átlagosan 7 százalékkal több álláshirdetéshez képest kiugró, 12-15 százalék közötti növekedést tapasztaltak Bács-Kiskun és Békés megyében, valamint Budapesten. Somogy megyében viszont 5 százalékkal csökkent a feladott álláshirdetések száma, ez az egyetlen megye, ahol visszaesést mértek.

Ingatlant is kevesebben kezdtek hirdetni az elmúlt három hónapban: 8 százalékkal több hirdetést adtak fel ebben a kategóriában a korábbi kétszámjegyű növekedéshez képest. A legnagyobb mértékben, 18 százalékkal Zala megyében bővült az állomány, ezzel szemben Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében csupán egy százalékkal adtak fel több ingatlanhirdetést ebben a negyedévben.

Az előző negyedévihez hasonló ütemben, 15 százalékkal nőtt viszont a gépjárműhirdetések száma ebben a negyedévben. A legaktívabb Budapest és Bács-Kiskun megye volt, 18 százalékos bővüléssel - közölte az Allegroup.hu.

Az adatok szerint a nagyvárosok közül Szegeden és Miskolcon nőtt leginkább, 14-15 százalékkal a feladott álláshirdetések száma. Az ingatlanhirdetésekben Székesfehérvár járt az élen az elmúlt három hónapban, a gépjárműhirdetések pedig Kecskeméten és Székesfehérváron nőttek a leggyorsabban, 19 százalékkal.

HR BLOGGER
coachco  |  2026.04.14 16:58
Régen írtam blogbejegyzést. Valahogy nem volt hozzá kedvem. De arra jutottam, így négy év után ezt a...
legacykft  |  2026.04.08 14:55
Egyre több olyan szakemberrel találkozunk, akik csoportokkal dolgoznak, legyen szó önismereti folyam...
hrdoktor  |  2026.03.24 15:00
A menopauza beköszönte sokféle testi panasszal járhat, ezek közül az egyik leggyakoribb az alvás min...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 26. vasárnap
Ervin
17. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. április 25. 19:18
Agrárszektor  |  2026. április 25. 20:29