Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben péntek kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Erősödött kedden a forint a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon.
Az eurót este hat órakor 389,88 forinton jegyezték a kora reggeli 395,13 forint után. Napközben a jegyzés 398 forint közelében is járt a jegybanki kamatdöntés bejelentését megelőzően. A forint a délután folyamán lendületes erősödésnek indult.
A dollár jegyzése este hat órára 358,57 forintra csökkent a kora reggeli 363,00 forintról. Napközben a dollárt 366 forinton is jegyezték. A svájci frank jegyzése estére 388,54 forintra ment le a reggeli 394,00 forintról, miután megjárta a 397 forintos szintet is.
Kedd esti jegyzésén a forint 2,4 százalékkal áll erősebben az év eleji kezdésnél az euróval, közel 4 százalékkal erősebben a dollárral, és 3,8 százalékkal erősebben a svájci frankkal szemben. Elemzők egybehangzó véleménye szerint a forint azért indult erősödésnek, mert az MNB délutáni sajtótájékoztatóján azt jelentette be, hogy folytatódik a szigorú monetáris politika.
Örülhetnek a húsimádó magyarok: jó hírek érkeztek a kedvencükről, ez a pénztárcának is jót fog tenni
A piaci árak alakulására egyaránt hatnak a globális kereskedelmi bizonytalanságok és az uniós kínálat szezonális változásai.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
4,8 százalékos kamatot biztosít a Gránit Bank új prémium bankszámlája (x)
A napi kamatjóváírás miatt az EBKM 4,92 százalék.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








