A Nemzetközi Valutaalap szerint az euróövezetben idén 0,7 százalékos GDP-növekedés jöhet, ami 0,2 százalékkal magasabb, mint amit októberben prognosztizáltak.

Negyedszázad alatt régiónkban két hellyel, az ötödikről a hetedikre csúszott vissza Magyarország, ha a gazdasági fejlettséget vizsgáljuk – írja elemzésében a 24.hu
A lap számításai szerint, ha a térségbeli versenytársainkat nézzük, Magyarország 2020-ban két helyet visszacsúszott a riválisaihoz képest 1995 óta. Ez jelentős romlás, hiszen nagyjából tíz ország volt a 17 tagú mezőny fejlettebb részében az elmúlt negyedszázadban, és ezek sorrendjében már az egy-két pozíciós elmozdulás is jelentősnek számított, legalábbis két és fél évtized távlatában – írják.
A lap a Világbank hosszú távú adatsorai alapján tekintette át, hogyan alakult fejlettségünk 1995 és 2020 között. Ezen az időtávon a magyar adatokat 16 térségbeli volt szocialista országgal hasonlították össze. 1995-ben a fejlettségi verseny kezdetén Szlovénia állt az élen régiónkban. Délnyugati szomszédunk egy átlagpolgára 1995-ben 10 730 dollárnyi értéket állított elő, míg az „átlagcseh” 5824 dollárt termelt. A szlovének fejlettsége így majdnem kétszer akkora volt, mint az „ezüstérmes” cseheké. A harmadik Horvátország volt 4878 dollár/fővel, a negyedik Szlovákia (4818), az ötödik Magyarország 4495-tel. A szlovén fejlettségtől tehát messze elmaradtunk, ők majdnem két és félszer jobban álltak nálunk.
2002-re viszont Magyarország hatalmasat ugrott a regionális sorrendben: a harmadikok voltunk abban az esztendőben. Ez a siker azonban nem tartott sokáig 2007-re Magyarország a hetedik helyre csúszott, Észtország is előzött minket, akárcsak Lettország és Horvátország. 2012-re ennél is rosszabb lett a helyzet, a 9. helyre csúszott Magyarország, az első tízben csak Romániát előzve. Innen az utóbbi években valamelyest fel tudtunk kapaszkodni, azonban az elmúlt 5 évben már csak stagnáltunk az 5. helyen. Összességében tehát kijelenthető, hogy
1995-ben még sokkal fejlettebbek voltunk a balti államoknál, de azok már mind lehagytak minket, Csehországgal és Szlovéniával sem állunk azonos szinten. Újabban már a románok is hatalmas ütemben zárkóztak fel mögénk.
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
A könyv szerzőjét, Zubreczki Dávidot kérdeztük a balatoni fejlesztésekről, a városnézésről, építészetről és hogy mitől lenne élhetőbb Budapest. Interjú.
-
Alapanyagtól a vásárlóig: így áll a fenntarthatósághoz a piacvezető kiskerlánc
A Lidl Magyarország a környezettudatosság mellett érvel.
-
Visszatér a korábbi slágertermék: újra elérhető tőke- és hozamvédett befektetési alap a piacon
Fenntartható élelmiszergazdaság és energetika felpörgése akár 20 százalék hozamot is adhat 5 év alatt az OTP-nél.
-
Újra eljött a bankbetétek ideje?
Már 10 százalék feletti lekötött betét is van a piacon – a MagNet értékelte a helyzetet.
- Lovári és eszperantó, bezuhant a nyelvvizsgázók száma
- A halálból hozta vissza pár napos gyerekét egy apa
- Akkumulátorgyár: botrányba fulladt a közmeghallgatás Nyíregyházán
- Sokkoló részleteket árult el a Norvégiába szökött Wagner-zsoldos
- Az életfogytiglannál is súlyosabb büntetést kért az ügyészség VV Fanni támadójára
- Novák Katalin: ha nem is virul, de él a visegrádi csoport
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


