Szerdán hatályba léptek az Európai Unió új szabályai, amelyek szigorítják a rövid távú szálláskiadást.
A Google internetes keresőfelületet veszélyelemző csoportja arra figyelmeztetett, hogy számítógépes kalózok, köztük egyes kormányok által támogatott hekkercsoportok kibertámadások végrehajtására használják a koronavírus okozta világjárványt.
A keresőmotor szakértői szerint a hekkerek gyakran alkalmat látnak a válságokban támadásaik kivitelezésére, és ez alól nem kivétel a koronavírus okozta mostani világjárvány sem. A kiberbűnözők megpróbálják kihasználni az internetes felhasználók járvány miatti aggodalmait, hogy adathalász-támadásokat indítsanak és vírusokat terjesszenek.
A Google különféle internetes kalózakciókat észlelt, előfordult például, hogy a kiberbűnözők hamis adománygyűjtő akciókat indítottak jótékonysági és nem kormányzati szervezetek javára, vagy hamis üzeneteket küldtek a munkaadók nevében a járvány miatt otthon dolgozó felhasználóknak. Észlelt olyat is, hogy hivatalos szervek vagy egészségügyi szervezetek internetes oldalaira hasonlító honlapokat hoztak létre, de az is gyakran előfordult, hogy a hekkerek egészségügyi szervezetek alkalmazottjainak adva ki magukat próbálták rávenni a felhasználókat kártékony programok letöltésére.
A Google szerint csak április folyamán naponta átlagban 18 millió, koronavírussal foglalkozó kártékony vagy adathalász elektronikus levél ment keresztül a Google ingyenes webmailjén, a gmailen, illetve 240 millió kéretlen reklámot szűrtek ki. A Google tíznél több olyan, kormányok támogatását élvező hekkercsoportra derített fényt, amely a COVID-19-el kapcsolatos témákat használt "csaléteknek" támadások végrehajtásához. A vállalat nem részletezte, hogy mely országok kormányairól van szó.
-
Jelentős átrendeződés a lakossági megtakarításoknál: egyre nyitottabbak a magyarok a részvényekre
Az MBH Befektetési Bank vezérigazgató-helyettese szerint nő a kockázatvállalási hajlandóság.
-
Új női-férfi ügyvezető párossal és történelmi beruházással erősít a Rossmann Magyarország (x)
2026. július 1-től Szimeiszter Éva és Váradi István közösen vezetik a Rossmann Magyarországot.
-
A folyamatosan fejlődő Audax megújítja vállalati arculatát (x)
Több mint energia – intelligens menedzsment, hogy ügyfeleik arra fókuszálhassanak, ami igazán számít
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








