Sosem voltunk még ekkora bajban: pusztító volt az idei nyár, és még nincs vége
Az idei nyár volt a legmelegebb az északi féltekén a feljegyzések kezdete óta, és nagy a valószínűsége, hogy az idei év pedig a valaha mért legmelegebb év lesz.
Az idei nyár volt a legmelegebb az északi féltekén a feljegyzések kezdete óta, és nagy a valószínűsége, hogy az idei év pedig a valaha mért legmelegebb év lesz.
Sok tanulmány kimutatta, hogy a jövőbeni klímaváltozás megelőzése sokkal olcsóbb, mint a költséges károkkal való megbirkózás.
A szakértők már évek óta kongatják a vészharangot, hogy a globális felmelegedésnek az egész világ mezőgazdaságában lesznek majd áldozatai.
A jelenlegi klímamodellek előrejelzései gyakran inkább vágyakat tükröznek, mintsem valós eseményeket.
A feljegyzések kezdete óta a legmelegebb hónapot mérték júliusban a kaliforniai Halál-völgyben, amely nyaranta a Föld egyik legforróbb pontja.
2024. július 22-én 17,15 Celsius-fok volt a globális átlaghőmérséklet a bolygón - ez borzalmas
A klímaválság nem csupán a hőmérséklet emelkedésében és az extrém időjárási jelenségek gyakoribbá válásában mutatkozik meg.
Kommunikációs szakadék alakult ki a klímatudósok, a közvélemény és a döntéshozók között.
Az egyre gyakoribbá váló szélsőséges időjárási események és a növekvő energiaigény miatt sok elektromos hálózat már most is túlterhelt.
Az elmúlt év során a világ óceánjai példátlan hőmérsékleti rekordokat döntöttek meg nap mint nap, ami aggodalomra ad okot.
Az extrém időjárási események egyre gyakoribbak és súlyosabbak Európa-szerte, jelentős gazdasági hatást gyakorolva a mezőgazdaságra.
Melegrekordokkal indult a március is: megdőlt az országos és fővárosi hajnali melegrekord pénteken - írta a HungaroMet Zrt. a honlapján szombaton.
Az ENSZ szakértői szerint ha a globális hőmérséklet-emelkedés meghaladja a 1,5 Celsius fokos szintet, akkor visszafordíthatatlan éghajlatváltozás kezdődhet.
Sokan teszik fel a kérdést, vajon van-e megoldás a klímaváltozás problémájára? dr. Dittrich Ernő, a műszaki tudományok doktora szerint a válasz IGEN!
A meteorológiai szolgálat heves esőket jelzett előre csütörtökig Alsó-Szászországban és péntekig Türingiában.
2030-ig nagyobb kibocsátáscsökkentés kell, mint a Covid alatt, hogy az 1,5°C-os globális felmelegedést ne lépjük túl.
A rendezvényre a 26 év alattiak 92%-os kedvezménnyel, diákok 97% kedvezménnyel vásárolhatnak jegyet.
"Az olajért folyó harcok mértéke semmi azokéhoz képest, amelyeket a vízért vívnak majd" - mondja a magyar rendszerökológus.
Az országok világszerte továbbra is messze elmaradnak attól, hogy eleget tegyenek a klímaváltozás megfékezéséért.
A klímaválságról beszélt és a károsanyag-kibocsátás csökkentését, valamint a zöld fejlődés támogatását sürgette António Guterres ENSZ-főtitkár.