Magyarország élen járt az elmúlt években az ingatlanárak emelkedését tekintve, azonban csak a középmezőnyben vagyunk a teljes lakhatási költségeket illetően.
Mozgolódnak a legnagyobb hazai ingatlanirodák. Negyven új irodát nyit 2015 év végéig az Otthon Centrum; a Duna House pedig nemrég jelentette be, hogy új hálózatot hoz létre. A piacnyitást mind az ingatlanpiac bővüléi potenciáljával magyarázzák.
Feloldja az elmúlt évtizedben alkalmazott területi kizárólagosságot, és pályázati rendszerben 40 új iroda nyitását tervezi 2015 végéig az Otthon Centrum. A közel félszáz új egységből 25 várhatóan Budapesten és Pest megyében, míg 15 vidéken várja majd a vásárlókat/eladókat.
Pályázni a mai naptól lehet, a kiválasztás folyamatáról viszont egyelőre nem tudtunk meg pontos információkat. Megújul azonban a társaság támogatási rendszere; az új konstrukcióban például 6 hónapig nem kell majd belépési díjat fizetni (ez korábban sokmiliós tétel volt); illetve eltörlik a fix franchise díjat is (3 évig csak a forgalom után kell majd fizetni).
Mindemellett bevezetnek egy irodanyitási támogatási rendszert. A jelentkezők (pályázat útján, szakmai szempontoknak megfelelve), havi 20 ezer forintos használati díjért cserébe maximum 2,5 millió forintos támogatásban részesülhetnek, amelyet többek között irodai és IT-eszközökre, berendezési tárgyakra, látványelmekre költhetnek.
Az Otthoncentrum a terjeszkedést az ingatlanpiac bővülésével magyarázza. Véleményük szerint a 15-20 százalékos növekedés az éves lakásforgalomban, az emelkedő ingatlanárak, a versenyképes, 7-8 százalék közötti hozamok, és az olcsó hitelek mind mind a piac fellendülését prognosztizálják. A statisztikák szerint a lakáspiac idei első kilenc hónapban mutatott teljesítménye a sok éves tetszhalott állapot után egyértelműen az éledezés jeleit mutatja.
- mondta Déry Attila, az Otthon Centrum vezető elemzője.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
- tette hozzá Kosztolánczy György, az Otthon Centrum Holding vezérigazgatója.
Nem az OC az egyetlen...
Nem az OC az egyetlen, amely komoly növekedési potenciált látnak a lassú, de egyértelmű piacbővülésben. Nemrég a Duna House csoport jelentette be, hogy új szereplőt indít útjára. Véleményük szerint a SMART Ingatlan indításával tovább kívánják fejleszteni a cégcsoportot, választ akarnak adni a meglévő piaci igényekre és élvezni akarják a piaci élénküléssel járó előnyöket, mindezt úgy, hogy a Duna House hálózat üzleti modellje is sértetlen marad.
Ahogy a Duna House identitását elsősorban a franchise partnerek alakították, így hasonló folyamatot képzelnek el a SMART Ingatlannál is. Azonban míg a DH-ban elsősorban más szektorokból érkezett vállalkozók a franchise partnerek, addig a SMART-ban többnyire olyan partnerekre számítanak, akik ingatlanos múlttal, tapasztalattal rendelkezve napi szinten, tevékenyen részt vesznek az iroda működtetésében. Ezért viszonylag rugalmas rendszert hoztak létre induláskor, melyben főleg a hálózathoz kapcsolódó előnyöket, hátteret, IT, HR, oktatás és marketing támogatást nyújtják, de a SMART Ingatlan identitásának alakulása nagy mértékben a csatlakozó partnerektől fog függni.
-
Ez a cég ott lát lehetőséget, ahonnan más menekül: bevásárolták magukat egy borsodi zsákfalu baromfifeldolgozójába
A Pi-Pi Kft. a Demján Sándor Tőkeprogram segítségével korszerűsíti az üzemet.
-
Elektromos 4x4 városban, országúton, terepen: hol jön ki az előnye?
Mit is nyújt a négykerék-hajtás a mindennapokban az autósok számára?
-
Változó karácsonyi kosár: spórolnak a magyarok, de a menüre nem sajnálják
Egy kutatás szerint továbbra is kiemelt fontosságú az ünnep, de sokan szűkebb kerettel gazdálkodnak, visszafogják az ajándékköltést, és a megfizethető meglepetések felé fordulnak.
-
Évente tízmilliárdokat lopnak el a csalók hazai bankszámlákról – Kiderült, ki a legkönnyebb célpont
Becslések szerint 2,6 millió magyar változtatott online vásárlási szokásain, miután átverték vagy csalás célpontja lett, 40%-uk emiatt kevesebbet vásárol a neten.
-
Zsalutrend: számít a felhasznát anyagokba épített energia (x)
Fókuszban a karbonsemlegességhez hozzájáruló, csekély ökológiai lábnyommal rendelkező és igazolt adatokkal kínált építőanyagok. Ezek között rendhagyó egy 25 éves zsaluinnováció a Mevától.
-
Önálló digitális transzformációs terület a Rossmann-nál (x)
Dedikált csapattal indult el a digitális transzformáció a Rossmann Magyarországnál, az új, önálló területet Fürjes Ádám, a vállalat eddigi webshopvezetője irányítja.
-
A vásárlói élmény és az értékteremtés kéz a kézben jár az Ecofamily üzleteiben (x)
Az elmúlt években látványosan átalakultak a fogyasztói igények: a vásárlók ma már nem csupán termékeket keresnek, hanem olyan márkákat és üzleteket, amelyekkel azonosulni tudnak és amelyek valódi értéket képviselnek.








