A legjobb befektetést keresed? Ezt nem árt, ha szem előtt tartod

MTI
2014. január 6. 14:04

Az Aegon Befektetési Alapkezelő online kutatásában megkérdezettek 80 százaléka gondolja úgy, hogy fontos a megtakarítást több befektetési eszközben tartani.

A 13 ezer megkérdezett 79 százaléka fontosnak tartja, hogy megtakarítását több helyen tartsa, és a többségük él is a diverzifikáció lehetőségével. Az arányokból a kutatás készítői szerint arra lehet következtetni, hogy növekszik a megtakarítások kezelésével kapcsolatos tudatosság. A lakosság egyre inkább felismeri annak jelentőségét, hogy a megtakarított pénzt nem szabad kizárólag egy befektetési termékben tartani.

A felmérésben a válaszadók 53 százaléka több szolgáltatónál tartja megtakarításait, de még mindig jelentős - 41 százalék - azok aránya, akik csak egy szolgáltatót választanak erre a célra.

A kutatás arra is választ keresett, hogy milyen forrásokból és gyakorisággal szerzik a válaszadók a befektetésekkel kapcsolatos információkat, és mi alapján hozzák meg döntéseiket. Az eredmények szerint a válaszadók 21 százaléka hetente, 48 százalékuk pedig még annál is ritkábban kíséri figyelemmel a tőke- és pénzpiacok mozgását. Magas - 18 százalék - azok aránya, akik egyáltalán nem foglalkoznak a pénzpiacokkal.

A befektetési döntést meghatározó információk közül a sajtóban megjelenő információk, valamint a befektetési termék korábban elért hozama bizonyult a legfontosabb információnak a befektetések kiválasztásánál, 23-23 százalék választotta ezeket a lehetőségeket. A családtagok, ismerősök ugyanakkor szintén fontosak a döntés meghozatalakor, a megkérdezettek 21 százaléka veszi figyelembe tanácsaikat.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 184 778 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,78%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,89%, míg a MagNet Banknál 7,02%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. augusztus 22. 21:07
A Szepesi- és Ezüstgerely-díjas sportújságíró, a Nap-kelte egykori főszerkesztője és műsorvezetője 7...
Kasza Elliott-tal  |  2026. augusztus 21. 18:33
A MARA miatt szoktam nézegetni a Bitcoint, és most úgy látom, hogy vége van egy nagy korrekciónak. E...
ChikansPlanet  |  2026. augusztus 21. 08:00
A szélsőséges meleg egyszerre növeli a hűtési célú villamosenergia-igényt és fogja vissza több erőmű...
Bankmonitor  |  2026. augusztus 19. 16:15
A magyar háztartások pénzügyi vagyona már 125 ezer milliárd forint fölött jár, ebből több mint 26 ez...
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 23. vasárnap
Bence
34. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. augusztus 22. 19:20