17 °C Budapest

Ennyi, vége: a kártyás vásárlás sem ingyenes többé

Pénzcentrum
2013. július 5. 10:02

A Citibank sem bírta tovább, kijött az új hirdetmény, amiben a legtöbb számlacsomag esetén még a kártyás vásárlásért is fizetni kell. A díj az új adómértékkel megegyező, tehát 3 ezrelék az elektronikus pénzmozgások után és 6 ezrelék a készpénzfelvételre.

MKB, Budapest Bank, Erste és a Mohácsi Takarék után a Citibank is áthárítja az adóemelés utáni plusz költségeit. Más bankok a kártyás vásárlás költségeihez eddig nem nyúltak, de a Citibank  az Új 0 forintosnak nevezett számlacsomag kivételével ezt is 3 ezrelékes díjjal terheli. Tehát 100 ezer forint költés után 300 megy az államkasszába és ezt a bank ügyfelei fizetik.

Kattints: Az Erste is lépett, díjat emelt

Még tovább várunk, valószínű, hogy egyre több bank jelenti be a tranzakciós illeték áthárítását. Eddig a bankok többségénél még nem kell fizetni a kártyás vásárlásoknál, hogy ez továbbra is így maradhat-e az valószínűleg a következő hetekben dől el. A Citibank most is fenntartotta az ingyenességet a fő számlacsomagjánál, ami talán jó előjel lehet.

A bank fő számlacsomagjához, a "0 forintos"-hoz 2 milliós számlaegyenleget kell fenntartani különben közel 4 ezer forintos számlavezetési díjat fizethetünk. A pénzre magasabb kamat jár és több szolgáltatás is ingyenes marad, de mégsem mindenki számára elérhető konstrukcióról van szó.

JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 106 053 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,39%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank (THM 10,61%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Nem lát túl Varga a saját bankszámláján: ő tényleg nem fizeti meg az új adót

A hitelkártyák esetén eddig is áthárította a költségeket a bank, ezután se várható ez másképp.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. március 24. 12:04
6,2%-kal nőtt 2025-ben a reklám- és kommunikációs piac, de reálértéken még mindig elmarad a 2019-es...
Holdblog  |  2026. március 24. 08:58
Ugyan nemsokára bekerülhetnek az amerikai nyugdíj-megtakarítások közé a private equity cégek, mégsem...
Bankmonitor  |  2026. március 23. 16:42
Elromlott az autó, azonnali orvosi költség ütötte fel a fejét, vagy szembejött egy kihagyhatatlan ár...
iO Charts  |  2026. március 23. 13:31
Miről szól a Piaci Impulzus rovat? Nem tudom, tisztában vagytok-e vele, de egy alapos fundamentális...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. március 24. kedd
Gábor, Karina
13. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?