12 °C Budapest

Devizahitelesek foglaltak el egy OTP-t: mutatjuk a részleteket + fotók

2016. február 12. 09:54

Devizahitelesek foglalták el pénteken délelőtt az OTP Bank Flórián téri fiókját Budapesten. Az akciót a "Nem adom a házamat" mozgalom rendezte, a rendőrség a tüntetők nagy részét előállította, igazoltatta. A fiók bő egy órán keresztül zárva volt.

FRISS! Az OTP Bank lapunk számára küldött tájékoztatása szerint a Flórián téri fiókban az ügyfelek kiszolgálása már zavartalan.

A "Nem adom a házamat" mozgalom aktivistái péntek délelőtt megbénították az OTP Bank Flórián téri fiókját.

Helszínen lévő tudósítónk kérdésére az egyik aktivista elmondta, hogy a tüntetést a "sevizahitelek" miatt rendezték, hiszen véleményük szerint egy olyan konstrukcióval zsákmányolták ki őket, amely mögött nem is volt soha deviza. Ha Te sem vagy biztos ebben a kérdésben, KATTINTS IDE és olvasd el a Portfolio elemzését.

Éljen az OTP, éljen a kifosztott társadalom

- kiabálta egy másik tüntető kilépve a fiók ajtaján.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,9%, a Magnet Banknál 7,03%, a Raiffeisen Banknál 7,22%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29% . Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

A Pénzcentrum érdeklődésére több tüntető is megerősítette, hogy a közeljövőben is terveznek még hasonló akciókat.

A helyszínen 5-6 autóval jelenlévő rendőrség a tüntetők nagy részét előállította, igazoltatta. A bankfiókba jelenleg nem lehet bemenni; a fiók egyik alkalmazottjának tájékoztatása szerint várhatóan még órákig zárva is marad a kirendeltség.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Holdblog  |  2026. április 3. 10:37
TACO index, Elon Musk és a perzsák Zsolt, Balázs és Szabó Laci tolmácsolásában. Jó szórakozást! Mily...
ChikansPlanet  |  2026. április 3. 08:00
Franciaországban több ezer kilométernyi használaton kívüli vonatsín áll. Egy francia startup hibrid...
Összkép  |  2026. április 3. 01:31
A hazai társadalommal és gazdasággal foglalkozó tudományos és elemző munkák eredményeinek átfogó átt...
Kasza Elliott-tal  |  2026. április 2. 17:44
Eladtam egy céget a portfóliómból, egy meglévőhöz vettem még részvényeket, és a Versantnak is bizalm...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 3. péntek
Buda, Richárd
14. hét
Április 3.
Nagypéntek
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?