Magyarországon a leghosszabb az átlagos éves áramszüneti időtartam az elemzett európai országok között.
Magyarországon közel 2,3 millió fogyasztó van késedelemben egyes rezsidíjak fizetésével, díjhátralékuk megközelítette a 124 milliárd forintot - írja a Világgazdaság.
A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatalának adatai alapján a legtöbb szerződött fogyasztó (1,236 millió) a villamos energia számlái kifizetésével csúszik, utána a földgázszámlákkal vannak késedelmek (843 ezren).
Fél éven túli hátraléka 211 ezer, míg 360 napon túli tartozása 403 ezer fogyasztónak van. Utóbbiak közül a legtöbben a földgázdíjak rendezésével csúsztak meg.
A lakosság esetében a kereskedők csak 60 napot meghaladó számlatartozás esetén kezdeményezhetik a szolgáltatás kikapcsolását. Jelenleg a kikapcsolt fogyasztók száma összesen 123 925, ebből 114 562 (92,44 százalék) a lakosság köréből kerül ki.
2026-ban is működik a legális hiteltrükk: 0 önerővel is lakáshoz lehet jutni, de borzasztó veszélyes
A magas lakásárak miatt sok vásárlónak az önerő előteremtése jelenti a legnagyobb akadályt. Erre kínálhat megoldást a pótfedezet bevonása, amellyel akár a teljes vételár is...
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.







