33 °C Budapest

Kritikus a helyzet a magyar kórházakban

2013. augusztus 9. 08:34

Kritikus helyzet állhat elő a kórházakban a nyár végére, ősz elejére az eladósodás miatt - mondta a Világgazdaságnak a Magyar Kórházszövetség elnöke.

Velkey György a lap pénteki számában ismertette: számításaik szerint a kórházak lejárt tartozása eléri az 55 milliárd forintot, a beszállítók mind türelmetlenebbek, ezért pénzügyi segítségre lesz szükség a működőképesség megőrzése érdekében.

Az érdekképviselet már tárgyalásokat kezdett az egészségügyi államtitkársággal, amely, mint fogalmazott, észlelte és komolyan veszi a problémát.

Az elnök hozzátette: bár az egyszeri segítség életbevágó, végre hosszú távon kell rendezni a kórházak finanszírozását, máskülönben nincs menekvés az adósságcsapdából.

 

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. május 27. szerda
Hella
22. hét
Május 27.
A Kihívás Napja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?