Augusztus 25-én éjjel a bankkártyás rendszerek, augusztus 30-án pedig a megtakarításokat segítő Persely funkció nem lesz elérhető.
A Szerencsejáték Zrt. lehet az egyetlen nyertese a szerencsejáték-szervezésről szóló szabályozásnak, a költségvetési törvényben megjelent kaszinókoncessziós díjak ugyanis kockázatossá teszik a befektetőknek a magyar piaci megjelenést - ismerteti a Napi Gazdaság.
A gazdasági napilap cikke szerint a költségvetési törvényből kiolvasható 102,4 millió forintos koncessziós díj miatt nem várható, hogy tömegesen telepednének Magyarországra az online szerencsejátékot szervező cégek, ugyanis túlságosan magas az összeg.
A napilappal iparági szakértők közölték, jelen állás szerint valószínűtlen, hogy az unióban működő nagyobb cégek bármelyike jelentkezik Magyarországon, és még az sem tűnik reálisnak, hogy a jelenlegi feltételek mellett fontolóra vegyék a koncesszió megvásárlását. Sehol Európában nincsenek ilyen magas díjak, ezt egyszerűen senki sem akarja megfizetni Ez a rendszer így nem piacnyitást tükröz, sokkal inkább protekcionizmust - hívják fel a figyelmet a szakértők. A magyar piac mérete és a benne rejlő lehetőségek nem vonzóak, a játékszervezők ezért inkább ott fektetnek be, ahol kedvezőbbek a belépés feltételei, s nagyobb az esélye a gazdaságilag sikeres működésnek.
Az itteni kockázat túl nagy, a várható profit pedig kicsi - a magyar játékosok jellemzően jóval kisebb tétekben játszanak, mint a nyugat-európaiak, de még a régióhoz viszonyítva sem jelentős a fogadásra költött összeg. Ilyen környezetben nincs kaszinótulajdonos, aki évente százmilliót fizetne a jelenlétért. A szabályozás sem ideális a szervezők számára, bár vannak benne elfogadható elemek is - a tiszta játékbevétel után fizetendő 20 százalékos adó például nem extrém magas.
Különleges termékek érkeznek a Lidl, Tesco, Penny áruházaiba: ilyen akció csak egyszer van egy évben
Alig pár hét, és itt a sulikezdés. Ezt a boltok is tudják, úgyhogy nagyüzemben tolják az iskolakezdési akciókat.
-
Vásárlás közben is tehetsz egy jó ügyért – ma kezdődik az Adni Öröm! tanszergyűjtő akció (x)
Az iskolakezdés sokunk számára az új füzetek illatát és a frissen megtöltött tolltartót idézi fel. Vannak azonban családok, ahol ez az időszak inkább a számolgatásról és a lemondásokról szól.







