Váratlanul lehúzta a rolót Győr egyik forgalmas útja mentén működő üzlet. A Tihanyi Árpád úton található Angel Pékség helyisége nyitvatartási időben is zárva volt, a...
Országszerte sokfelé rossz a levegő minősége a magas szállópor-tartalom miatt. Budapesten a következő napokban tovább erősödhet a légszennyezettség.
A Főpolgármesteri Hivatal közleményében azt írta: Budapesten továbbra is magas a levegő aeroszolszennyezettségi szintje, a következő két napban pedig várhatóan még magasabb lesz. A Nemzeti Népegészségügyi Központ adatai szerint jelenleg
Emellett kifogásoltnak minősítették Miskolc, Salgótarján, Vác, Esztergom, Százhalombatta, Székesfehérvár, Veszprém, Ajka, Tatabánya, Győr, Sarród, Sopron, Szombathely és Pécs levegőjét.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ kedden Facebook-oldalán kiemelte: a rossz levegőminőség leginkább a gyermekeket, az időseket, valamint a légúti, illetve szív- és érrendszeri betegségben szenvedőket veszélyezteti. Ezért nekik - az érintett településeken - nem javasolják a hosszabb, szabadban történő tartózkodást, a kültéri fizikai munkavégzést és a sportolást.
Felhívták a figyelmet arra is, hogy a kültéri légszennyezők elsődleges forrása a helytelen lakossági fűtési módok alkalmazása, az avar és a kerti hulladék égetése, továbbá a közlekedés.
-
Új AI központú kihívók a csúcsmobilok között: megérkeztek a HONOR legnagyobb újdonságai
A kínai gyártó vadiúj modelljeivel a Samsung és az Apple babérjaira tör. Egy biztos: nem a tudáson fog múlni.
-
Jön a Planet Expo 2026 (x)
Világhírű előadóval és magyar fejlesztésű energetikai innováció bejelentésével indul a Planet Budapest üzleti programja.
Agrárium 2026
Green Transition & ESG 2026
Retail Day 2026
Digital Compliance 2026







