Elvetették azt a tervet, hogy április 1-jétől belépőjegyet kelljen váltani az esztergomi bazilika templomterébe.
A fővárosi taxirendelet hatályba lépése óta csaknem ezer taxi tűnt el a budapesti utcákról - írja a Napi Gazdaság.
A lap hétfői számában a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) tájékoztatása alapján azt írták, hogy az idén január közepén 5152 gépkocsira volt érvényes taxiállomás-használati engedély, ami 14,2 százalékkal kevesebb a 2012 végi számnál.
Tavaly szeptember 1. - a rendelet hatályba lépése - előtt 21 aktív fuvarszervező cég volt a taxis piacon, számuk mára 11-re csökkent.
A BKK szerint a rendelet megjelenése óta számos új vállalkozás kínálja szolgáltatását az interneten, egy részük semmilyen engedéllyel nem rendelkezik, másik részük személyszállításra szóló engedéllyel rendelkezik, miközben szabálytalanul taxis szolgáltatást kínál.
-
Hajlítható mobil 200 ezerért, erős gaming készülékek – Így tör előre a nubiát is gyártó ZTE a magyar mobilpiacon
A megfizethető innováció a kulcs a ZTE szerint.
-
Nem elég a Facebook: miért fontos a saját honlap is a magyar mikro- és kisvállalkozások többségénél?
Demján Sándor Program "Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja" - így élt a pályáazati lehetőséggel négy hazai kisvállalkozó.
-
Tartósan alacsony árakkal és akciókkal erősít a Lidl
A Lidl termékek vásárlásával nemcsak a magyar fogyasztók járnak jól, hanem a hazai gazdák is.
-
Magyar trappista: a vásárlók és a tejágazat is jól jár vele (x)
A Sajtszívvel ellátott, hazai trappista megvásárlása kilogrammonként kb. 10 liter magyar tej felvásárlását jelenti a nehéz helyzetben lévő magyar gazdáknak.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







