Egy tegnap esti kormányrendelet értelmében tíz fővárosi és vidéki lakóingatlan-beruházás kapott kiemelt beruházási státuszt.
Megdöbbentő, hány magyar viselhet szabadon fegyvert 2024-ben: mire akarják ennyien használni?
Több mint negyedmillió fegyver van kint magánszemélyeknél legálisan, a legtöbbet vadászatra használják. De miért érzik vajon ennyien jogosnak, hogy önvédelem miatt kérjenek?
144 ezernél több embernek van jelenleg fegyverviselési engedélye itthon - ez derül ki az Index cikkéből. Mint írják, a természetese személyek birtokában több mint 250 ezer az engedéllyel tartott fegyverek száma - ebben ráadásul nincsenek benne a gáz- és riasztófegyverek, az ilyen típusú fegyverek száma 73 ezer.
A lap azt is megjegyzi, hogy a fenti számokban természetesen nincsenek benne a rendvéldemi dolgozók fegyverszámai és engedélyei. Hazánkban fegyverviselési engedély csak meghatározott célokra adható ki, ezek az alábbiak:
- önvédelem,
- munkavégzés,
- filmgyártás,
- színházi és hagyományőrző használat,
- céllövészet,
- oktatás,
- sportlövészet,
- személy- és vagyonvédelem,
- vadászat.
A hivatalos statisztikákból az is kiderült, hogy a 250 ezer lőfegyver több mint négyötödét vadászatra használják, de önvédelmi célból is sok fegyvert adtak ki.
- önvédelem – 3696
- munkavégzés – 5917
- céllövészet – 6892
- sportlövészet – 20 297
- vadászat – 214 007
A Pénzcentrum videoblogja, a CashTag korábban foglalkozott az önvédelmi fegyverekkel, arról kérdeztünk szakértőket, mi lehet az oka ennek a jelenségnek, és ellátogattunk egy önvédelmi boltba is, ahol szemügyre vesszük a gáz-riasztó pisztolyokat, a gumilövedékes és légfegyvereket. De beszélgettünk egy ügyvéddel is, aki elmondja nekünk, kik és milyen esetekben használhatják az ilyen eszközöket, és egyáltalán mi minősül jogos önvédelemnek a jog szerint. Az adást a lenti videodobozra kattintva újra megnézheted:
-
Milliárdokkal támogatjuk a fontos társadalmi célokat (x)
A legtöbb szempontból magyarok a kiskereskedelem óriásai
-
Évente akár 30 millió adagra is elegendő élelmiszert mentünk meg a rászorulóknak (x)
A legtöbb szempontból magyarok a kiskereskedelem óriásai
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








